Ana Sayfa > Haber > IOTA ve Volkswagen CeBIT 2018’de Bir İlke İmza Attı

IOTA ve Volkswagen CeBIT 2018’de Bir İlke İmza Attı

Volkswagen ve IOTA, CeBIT 2018 etkinliğinde Tangle kullanarak OTA yazılımı ile transfer yapılabileceğini kanıtladı. Bunun açıklamasını ise Vokswagen’in CDO’su Johann Jungwirth resmi Twitter hesabından duyurdu.

Volkswagen ve IOTA, CeBIT 2018 etkinliğinde Tangle kullanarak OTA yazılımı ile transfer yapılabileceğini kanıtladı. Bu açıklama Volkswagen’in CDO’su Johann Jungwirth tarafından resmi Twitter hesabından duyuruldu. Jungwirth’ün attığı tweete göre yakın zamanda 250 milyondan fazla internete bağlı aracın yollarda olması bekleniyor. Johann Jungwirth kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada dağınık sistemlerin gelecekteki işlemler için vazgeçilmez olacağını dile getirdi.

CeBIT her yıl, Almanya’nın Hanover şehrinde düzenlenen ve uluslararası çapta büyük bir öneme sahip bilgisayar ve teknoloji etkinliği. Etkinlik günü Martin Hoffman, sahnede mobil dünyanın geleceği konulu bir konuşma yaptı.

Yakında beklenen şey tüm otonom araçlar güncel yazılımlara ihtiyaç duyacak. Otomasyonun artması ile beraber yazılım güncellemelerine de daha fazla ihtiyaç duyulacak. IOTA, araç üreticilerinin güvenli bir şekilde güncellemelerini yayınlayabilmesi için gereken protokol ihtiyacını karşılama yönünde çalışmalar yapıyor.

Veriler tek bir merkezde toplandığında bu verilerin değiştirilmemesini sağlamak son derece zor. Ancak çoklu ve şeffaf platformlar kullanmak dokümantasyonu daha etkili hale getirirken aynı zamanda taraflar arasındaki güveni de arttıracak.

Projenin Hedefleri

Çalışma ile beraber güncellemeler OTA yazılımları ile yapılacak. Bu da hem veri depolamayı daha güvenli hale getirecek hem de takip edilebilir kılacak. IOTA teknolojisinin entegre edilmesi ile beraber eski sistem artık daha fazla işbirliği içinde çalışacak ve ürünlerin hazırlanması daha kolay bir hale alacak.

Volkswagen ise bu çalışma ile beraber üçüncü partilere kanıt sunabilecek, müşteriler, kanunlar ve diğer firmalar ile dijital bir güven ortamı oluşturacak. Ayrıca ürün geri çağırma işlemini de daha kolay yapacak. Şirket ayrıca araçlarına farklı yazılım versiyonlarını daha rahat bir şekilde dağıtabilecek. Ekosistem aynı zamanda kullanım bazlı sigorta gibi özelleştirilebilir servisleri de beraberinde getirecek.

Volkswagen, otomobil sektörünün en büyük isimlerinden bir tanesi ve blockchain teknolojilerine oldukça sıcak bakıyor. Volkswagen’in bu hareketi ile beraber genel olarak blockchain teknolojilerine ve özel olarak IOTA’ya bakış değişebilir.

AmbCrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir