Ana Sayfa > Haber > İspanya, Arjantin ve Venezuella’da Toplam Beş Üniversitede Kripto Kursları Açılıyor

İspanya, Arjantin ve Venezuella’da Toplam Beş Üniversitede Kripto Kursları Açılıyor

Kripto Kursu Yaygınlaşıyor

İspanya, Arjantin ve Venezuela’da hizmet veren beş üniversite kripto kursu vermeye başladığını açıkladı. Kursta katılımcılara Bitcoin, Ethereum, kripto para birimleri, Blockchain teknolojisi, ilk halka arz (ICO), akıllı sözleşmeler, DAO’lar ve kripto ekonomi konularıyla ilgili her konuda eğitim veriliyor.

Universidad de Alcalá – İspanya

Universidad de Alcalá, İspanya’nın Madrid şehrinde bulunan bir devlet üniversitesi. UNESCO dünya mirası listesi içerisinde bulunan, 1293 yılından beri hizmet vermeye devam eden Avrupa’nın en köklü üniversitelerinden biri. Okul şu an Ethereum, Blockchain Teknolojisi ve Kripto Ekonomi kursları sunuyor. Kurlarla ilgili detaylı bilgiler yani eğitim veren danışmanlar, kurs saatleri gibi bilgiler okulun resmi web sitesinde ilan ediliyor. Okul programları başlatmaktaki amaçlarının, yeni nesil teknolojik işlemler için daha bilinçli bireyler kazandırmak ve bu teknolojik gelişmelere her bakımdan kapsamlı bir şekilde hakim olmak olduğunu belirtiyor.

Universidad Autónoma de Madrid- İspanya

Universidad Autónoma de Madrid (UAM), İspanya’nın başkenti olan Madrid’in kuzey kısmında bulunan bir devlet üniversitesidir. 1968’de kurulan üniversite, 18-20 Temmuz tarihleri arasında, Blockchain: Kripto Para Birimlerinden İş Ağlarına adlı kısa bir kurs sunuyor. Kursta, blok zincir teknolojisi ile ilgili teknik temeller, oluşabilecek sorunlar ve bu sorunlara getirilecek zeki ve pratik yaklaşımlar ile ilgili bilgiler verilecek. Bu doğrultuda akıllı sözleşmeler ve Ethereum’da tanıtılacak. Kursun son aşamasında yuvarlak masa toplantısı gerçekleştirilecek ve blok zincir teknolojisine dayanan olası iş modelleri ve ağları tartışılacak.

Universidad Europea Madrid- İspanya

Universidad Europea Madrid, 16.000’den fazla öğrencisi bulunan, İspanya’nın Madrid şehrinde hizmet veren özel bir üniversitedir. Okul, ekim ayında başlatacağı blok zincir teknolojisi ve Bitcoin programı ile altı aylık bir eğitim sonucunda bir yüksek lisans diploması sunuyor. Kursta, blok zincir teknolojisi, güvenliği ve araştırılması, Bitcoin’in temelleri, kripto para birimlerinde yasal yöntemler, yenilikler ve proje geliştirme ile ilgili eğitimler verilecek. Okul, kursu bitiren katılımcılara, blok zincir teknolojisine dayalı çözümlere hakimiyet ve proje geliştirebilme yeteneği gibi vaatler sunuyor.

Instituto Tecnológico de Buenos Aires (Arjantin Teknoloji Enstitüsü) – Arjantin

Instituto Tecnológico de Buenos Aires (ITBA), Arjantin’de, bilgi teknolojileri, iş ve mühendislik çalışmalarına odaklanan özel bir üniversitedir. Kurumda 11-26 Temmuz tarihleri arasında “Kripto Ekonomi: Blockchain Akıllı Sözleşmeler ve Kripto Para” başlıklı bir kurs sunuyor. Kurs, özellikle sıfırdan başlayıp temel bilgiler ve teknolojik düzeyde önemli fırsatları öğrenmek isteyen katılımcılar için tasarlanmış.

Instituto de Estudios Superiores de Administración- Venezuella

Instituto de Estudios Superiores de Administración ( Yüksek Araştırma Enstitüsi ) 1952’den beri hizmet veren ve Venezuela’da birçok şehirde bulunan bir iş okulu. Okulda şu anda “Yeni Ekonomi Fırsatları ve İş Zorlukları İçin Blok Zinciri Teknolojisi ve Kripto Para” başlıklı bir program başlatılıyor. Kurs programı 20 Temmuz – 29 Eylül tarihleri arasında 60 saatlik bir eğitim sunacak.

news.bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir