Ana Sayfa > Haber > İstanbul Kapalıçarşı’da Bitcoin Dükkanı Açıldı

İstanbul Kapalıçarşı’da Bitcoin Dükkanı Açıldı

İstanbul Kapalıçarşı'da Bitcoin Dükkanı Açıldı

İstanbul Tahtakale’de dijital para birimi ofis bürosu açıldı. Kapalıçarşı döviz bürolarının yanında olan dükkanda, Bitcoin alım satım işlemlerini gerçekleştirebiliyorsunuz. 

NTV’nin haberine göre, İstanbul Tahtakale’de kripto para dükkanı açıldı. Buradaki çalışanlar, kripto para alıp satmak isteyen müşterilere aracılık ederek, kullanıcıların güvenli bir şekilde kripto para alıp satmalarını sağlıyor. Bu aracılık işlemi için ise %3 komisyon ücreti alıyorlar. Kripto para satın almak isteyen müşteriler için, flashbellek halinde bir hesap cüzdanı veriliyor. Flashbellek üzerinde 24 haneli bir kurtarma şifresi bulunuyor. Bu şifre tamamen kullanıcı tarafından belirleniyor ve sadece kullanıcının bildiği bir şifre oluyor. Bu cüzdanlar dolar üzerinden satışı yapıldığı için 600-700 TL civarında bir ücretle satılıyor.

Ofise Türkiye’den yoğun ilgi olduğunu belirten Genel Müdür Uğur Hakan Çalhan; altın günü şeklide Bitcoin günü yapmak isteyen ev hanımlarının bile olduğunu belirtti. Bu ilgiden oldukça memnun olan ofis çalışanları Bitcoin’in Türkiye’de bu karar tercih edilmesi ve yatırım aracı olarak görülmesinin mutluluk verici olduğunu belirtti.

Röportaj sırasında bir Romanyalı turist de 500 dolarlık Bitcoin bozdurdu ve ofisle ilgili şunları söyledi:

“Türkiye’de böyle bir ofis olduğunu bilmiyordum, şaşırdım. Burada görünce hemen girdim ve 500 dolarlık Bitcoin bozdurdum.”

Tahtakale’de Bitcoin Ofisi Açıldı

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir