Ana Sayfa > Haber > Japon Finans Devi Kripto Para Borsası Açıyor

Japon Finans Devi Kripto Para Borsası Açıyor

Japon finans devi kripto para borsasına yatırım yapacak.

Japonya’nın finansal servis devi SBI Holdings önümüzdeki yaz aylarında kripto para borsası açmaya hazırlanıyor. Şirketin başkanı Yoshitaka Kitao’nun açıklamasına göre SBI Virtual Currencies ismini alacak olan borsa Bitcoin, Ethereum, Ripple ve Bitcoin Cash destekleyecek.

Yoshitaka yaptığı açıklamada Bitcoin’in pahalı ve yerleşik para birimi konusunda yorucu olmasından dolayı BCH’nin yerleşik para birimi olabileceğini, Ripple’ın ise havalelerde kullanılabileceğini açıkladı. Borsanın ne zaman kullanıma açılacağı henüz açıklanmadı ancak SBI Başkanı bunun kısa bir süre içerisinde gerçekleşeceğini belirtti.

Açılış Tarihi Belli Değil

Yoshitaka, borsa açıldığında altyapı sisteminin çok sayıda kullanıcıyı destekleyebilecek halde olacağını ve herhangi bir problemin yaşanmayacağını belirtti. SBI Group ilk SBI Virtual Currencies projesini 2016 yılının Ekim ayında açıklamıştı. 2017’nin Aralık ayında ise şirket Bitcoin borsası Huobi ile çalışmaya başladı. SBI Virtual Currencies’in 2018 yılının başlarında hizmete girmesi bekleniyordu ancak Mart ayında yapılan açıklama ile güvenlik geliştirmeleri nedeniyle bu tarihin ileriye atıldığı duyuruldu. Coincheck saldırısı ve Finansal Servisler Dairesi’nin borsalar üzerindeki denetimi arttırması bu ertelemenin kaynakları olarak görülüyor.

Mart ayında SBI Holdings, Tayvan merkezli kripto para cüzdanı donanımı geliştiren CoolBitX’in %40’ını satın aldı. CoolBitX, diğer cihazların Bluetooth üzerinden konuşmasını sağlayan CoolWallet teknolojisi büyük bir ihtimalle şirketin borsasında önemli bir rol oynayacak.

CoinTelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir