Ana Sayfa > Haber > Japon Futbol Yıldızı Honda’nın Ödemesi Kripto Para ile Yapılacak

Japon Futbol Yıldızı Honda’nın Ödemesi Kripto Para ile Yapılacak

Japon Futbol Yıldızı Honda’nın Ödemesi Kripto Para İle Yapılacak

Kripto para birimleri Japonya’da genç nesiller arasında sürekli olarak popülerliğini artırıyor. Bunun yanı sıra şirketler de kripto para birimlerine karşı oldukça sıcak ve bu sektörün daha da elverişli bir hale geleceğine inanıyorlar.

Ağustos ayının başlarında Japon futbolcu Shinji Kawaga GMO İnternet grubu ile anlaşma yapmıştı. Kawaga uluslararası işlerde kurumsal markayı ve markanın ürünlerini desteklemek için GMO ile bir sözleşme imzaladı. GMO ülkelerde profesyonel futbolcularla bireysel sponsorluk anlaşmaları yaparak platformunu geliştirmeye özen gösteriyor. Kawaga 2016’dan beri Z.com markası için marka elçisi olarak faaliyet gösteriyor.

Son olarak Keisuke Honda ile yapılan anlaşma kapsamında ise kripto para ile ödeme yapılacağı yer alıyordu fakat ne kadar bir ödeme gerçekleşeceği yer almıyordu. Bitpoint’in Honda ile yaptığı tanıtım filmi ise oldukça ses getirdi. Honda tanıtım filmi için şunları söyledi:

“Tanıtım filminin temasını ilk duyduğumda, hayattaki kendi kişisel hedefim ile doğrudan eşleşen bir bölüm olduğunu fark ettim. Bu benim en büyük hedefim yani dünyanın en iyi futbolcusu olmak. Bunun yanı sıra Hollywood çekim ekibi ile birlikte çalışmak harikaydı, gerçekten çok eğlendim.”

Bitpoint Yönetimini Güçlendirmek İstiyor

Bitpoint bu yıl Haziran ayında FSA ile bir iş geliştirme kararı aldı. Bu karar ile agresif iş geliştirme politikasına yol açan pazarlama kampanyaları yürütmekten kaçındı. İş planıyla ilgili şu açıklamalar yapıldı:

“23 Temmuz’da öncelik verdiğimiz iş geliştirme planını yürütülmesi üzerinde çalışıyoruz. Keisuke Honda’nın yer aldığı bu tanıtım filmi ile halka vermek istediğimiz mesaj, yönetim sistemimizin ne kadar güçlü olduğu ve bunu daha da güçlendirecek olmamızdır.”

1986 yılında Osaka’da dünyaya gelen Honda, 2010 Dünya Kupası maçlarında Güney Afrika’dan dünyanın dikkatini çekmeyi başarmıştı. Honda Japon milli takım forması ile birlikte en son 2018 Dünya Kupası maçlarında aktif bir şekilde sahada yer aldı. Milli takım dışında Melbourne Victory takımıyla profesyonel olarak çalışıyor. Haziran 2016’da Honda, Birleşmiş Milletler Vakfı tarafından Gençlik İçin Küresel Korumacılık görevine layık görüldü. Bunu dışında Japonya’da 60’dan fazla futbol okulu açtığı söyleniyor.

Honda’nın tanıtım filmi ise oldukça etkileyici ve profesyonel görünüyor. Hollywood’da yerli fotbolcuların da yer aldığı tanıtım filminde, Honda bir spor salonunda spor yapıyor. En iyi futbolcu olabilmek için çok sıkı çalışıyor ve bunun için çok ciddi ter döküyor. Reklam mesajında ise “Dünyanın bir numarası olmak istiyorum” diyor. Bitpoint’e göre çekilen reklam filmi şirketin yönetimini güçlendirecek tarzda bir tanıtım filmi oldu.

Bunun yanı sıra son yıllarda Honda ve Kawaga gibi dünyaca ünlü futbolcuların kripto para sektörüne olan sıcaklığı ve desteği, sektörün ne kadar olgunlaştığının da bir göstergesi. Futbolcular sayesinde Japonya’da kripto para birimi reklamları artıyor ve zaten halkın sıcak olduğu kripto para birimlerine yeni nesillerde kolaylıkla adapte olabiliyor.

news.bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir