Ana Sayfa > Haber > Japon GMO’dan Bitcoin ile Çalışan Yeni Oyun : Whimsical War

Japon GMO’dan Bitcoin ile Çalışan Yeni Oyun : Whimsical War

Japon GMO İnternet, Oyuncuları Bitcoin ile Ödüllendireceği Uygulamayı Açıkladı

Kripto para ticareti ile birlikte çevrimiçi hizmetler sunan, dünyanın önde gelen İnternet servis sağlayıcılarından biri olan Japon GMO Internet, web sitesinde yayınladığı bir duyuruda oyunlarda kripto para birimi dağıtımı için, “CryptoChips by GMO” uygulamasını geliştirdi.

İlk aşamada sadece Bitcoin’i destekleyecek olan CryptoChips sisteminde oyuncular sistemdeki sıralamalarına, aldıkları eşyalara ya da tamamladıkları görevlere oranla kripto para kazanma imkanına sahip olacaklar ve bunu cüzdanlarına ekleme imkanı bulacaklar. Tabi oyuncuların bu kripto para birimini alabilmeleri için, kendi şifreleme cüzdanlarına da sahip olması gerekiyor.

İlk Aşama Ağustos Ayında Başlayacak

CryptoChips’in ilk girişimi, gerçek zamanlı bir bölgesel savaş oyunu olan “Whimsical War” Ağustos ayında kullanılmaya başlayacak. Oyuncular CryptoChips uygulamasında, oyundaki sıralamalarına göre Bitcoin kazanma şansı bulacaklar. Whimsical War oyununda, savaş arenasında oyuncuların karakterleri doğru yerleştirilmesi ise oyunu kazanmalarında en önemli etken olacak. Oyun kurallarında oyuncular arkadaşlarını takım için etiketleyebilir ve bu etiketlerle oluşturdukları yeni grupları savaş arenasına dahil edebilirler.

Bir GMO grup şirketi aracılığıyla sunulacak olan uygulama CryptoChips, grubun diğer oyun uygulamalarına eklenecek ve sonunda yarışmacıların oyun unvanlarını da içerecek.

Uygulamada kripto para birimlerinden Bitcoin dışında hangi para birimlerine şans verileceği şu an için netlik kazanmadı. İlerleyen süreçlerde oyuna eklenecek kripto para birimleri kullanıcıların ve oyuncuların tercihlerine göre yönlenebilir. Fakat uluslararası platformda kripto para birimlerinin her noktada başarılı olduğunu varsayarsak bu uygulama da kriptocular için oldukça popüler olacak gibi görünüyor.

Bu arada, GDO grup, 6 Haziran’da 7 milyonluk bir süreç teknolojisi kullanarak madencilik çipleriyle donatılmış üst düzey bir madencilik cihazı olan GMO B2 donanımını piyasaya sürecek.

Kripto Para Dünyasında Öncü

2017 yılının Mayıs ayında GMO İnternet Grubu, kripto para ticareti ve kripto para FX’i sunmaya başladı. Şirket geçtiğimiz Aralık ayında Kuzey Avrupa’daki kripto para birimi madencilik girişimini başlattığını ve bu bölgede bol miktarda yenilenebilir enerji kaynağı kullanıldığını belirtti. Tesis saniyede 500 ph üretim hedefiyle uluslararası öneme sahip bir kuruluş olarak karşımıza çıkıyor.

Geçtiğimiz Şubat ayında, GMO grup 5 milton dolarlık bulut madenciliği girişiminde ihtiyaç duyacağı enerji maliyetleri, bakım, arazi ve güvenlik masraflarını karşılamak için iki yıllık bir sözleşme yaptığını duyurmuştu. Projenin Bitcoin ve Bitcoin Cash’i destekleyeceği açıklandı. Şirket, ayda sekiz adet sözleşme kabul edeceğini ve daha az maliyetli alternatif bir madencilik hizmeti almayı düşündüğünü ve bunun için araştırma içerisinde olduklarını da söyledi.

Geçtiğimiz yılın başlarında, dünyanın en büyük Forex brokeri olan GMO Click, GMO Wallet Co. Ltd. ile entegre etmeyi planladığını açıklamıştı. 2014 yılında, GMO İnternet 48.532 Japon tüccar ile Bitcoin kabul edilmesine ilişkin izin verilmesi için çalışmalara başladığını duyurmuştu. GMO grup ortakları geçen Şubat ayında maaşlarının bir kısmını Bitcoin ile almaya başladılar.

finance.yahoo

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir