Ana Sayfa > Haber > Japon Teknoloji Devi Fujitsu: IOTA Yeni Protokol Standardı Olacak

Japon Teknoloji Devi Fujitsu: IOTA Yeni Protokol Standardı Olacak

Japon teknoloji devi Fujitsu: IOTA Yeni Protokol Standardı Olacak

Japon çoklu teknoloji ekipmanları üreticisi ve teknoloji şirketi Fujitsu, IOTA’yı yeni protokol standardı olarak kullanıma sunmaya hazırlanıyor. Fujitsu ekibi bu proje için IOTA’nın sağlam altyapısına güvendiklerini açıkladı. IOTA Vakfı ise bu iş için en önemli teknoloji şirketi olan Fujitsu’nun seçilmesindeki en önemli etkenin, kaliteli çalışma sistemi ve uyumlu çalışma prensipleri olduğunu açıkladı.

Fujitsu’ IOTA’nın Yeni Protokol Standardı Olacağına İnanıyor

Fujitsu uluslararası alanda hizmet veren, dünyanın en önemli teknolojik ürün üretim firmalarından biri. Şirket son projesi olarak IOTA’nın yeni protokol standardı olmasında yardımcı olacak. Haberi 24 Ağustos’ta IOTA Vakfı, resmi Twitter hesabından takipçileriyle paylaştı:

“Fujitsu, teknolojik ürünlerin üretimi ve teknoloji hizmetlerinde yardımcı olmak için en iyi donanıma sahip yeni protokol standardı olarak IOTA’yı tercih ediyor.”

Fujitsu Yöneticisi Leopard Sternberg projenin temel amacını şu sözlerle açıkladı:

“Fujitsu hem teknolojik hizmetlerde hem de teknolojik ürünlerin üretiminde uzman konumundadır. Bizim için IOTA’nın yeni protokol standardı olarak kullanılmasına yardımcı olabilecek en iyi donanımın bize ait olduğunu düşünüyoruz.”

Fujitsu’nun yayınladığı Proof of Concept protokolüne göre, IOTA’nın üretim ortamına ve tedarik zinciri yönetimine uygun olduğu belirtiliyor.

“Ürün kalitesi, imalat sanayi için en önemli ve en kritik başarı faktörüdür. Montajlı ürünler yüzlerce farklı bileşenden oluşabilir ve taktir edersiniz ki bunların üretimi oldukça karmaşık süreçlerden geçerek oluşur. Endüstriye üretim ortamlarının ve tedarik zincirlerinin denetim yolları için şirket tek bir gerçek kaynağa güvenebilir.”

Fujitsu’nun Ana Kriterleri

Bu konsept sayesinde Fujitsu iki ana hedefe odaklanıyor:

  • Bir üretim ortamında veri depolama ortamı olarak IOTA protokolünün kullanılması
  • Otomotiv sektörüyle iş birliği yapılması ve IOTA tabanlı bir inovasyon gerçekleştirilmesi.

Projeler için Fijutsi son zamanlarda oldukça verimli işlere imza atan kripto para markasının sağlayacağı üç temel faydayı oldukça önemsiyor. Bunlar şeffaflık, veri güvenliği ve veri gizliliği. Bu üç önemli etken IOTA’nın Fujitsu’ye katacağı önemli faydalar olarak gösteriliyor. Bu etkenleri oldukça önemsediğini belirten şirket bu noktaları en iyi şekilde kullanmak istediklerini belirtti. Şirket yeni projelerinde bu önemli noktaları kullanmak istediklerini ve bu şekilde geleceğe daha güvenli bakacaklarını açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde şirket, topluluk arasında oldukça heyecan yaratan bir gelişmeyi kullanıcılarına açıklamıştı. Trinity Desktop Beta Cüzdanını duyuran şirket kod tabanını artık açık hale getirmişti. Bu haber IOTA topluluğunda oldukça büyük bir sevinç ile karşılanmıştı.

Kripto para markası ayrıca platformunu geliştirmek için çalışmalarını sürdürüyor. Beta cüzdanın yanı sıra ilkeli, etkili ve inovasyona uygun lider yenilikçi ve savunucu gruplarla çalışmalara başlayacağını duyurmuştu. Bu gruplar Distributed Ledger Technology [DLT] ve Internet of Things [IOT]. Bu gruplarla yenilikçi kamu politikası çerçevelerinin oluşturulmasına katkıda bulunma için çalışılacağı belirtildi.

IOTA bunun yanı sıra 24 ve 25 Ağustos tarihlerinde Chicago’da düzenlenen Voice of Blockchain etkinliğine ev sahipliği yaptı. Oldukça önemli konuşmacıların ve davetlilerin olduğu etkinlik oldukça ses getirdi.

Fujitsu ICO Değerlendirme Programına Devam Ediyor

Fujitsu bir yandan da geçtiğimiz aylarda devreye soktuğu ICO değerlendirme projesini sürdürmeye devam ediyor. IBM ile Blockchain teknolojisini sahiplenen köklü kuruluşların baş sıralarında gelen şirket ICO dünyasının genel bir problemine çözüm olmak istiyor. ICO dünyasında yaygın olarak rastlanan en büyük sorun ortaya çıkan uygulama ya da projelerin dayanıklığı ve sürdürülebilirliği hakkında gözleniyor. Fujitsu bu sorunu ortadan kaldırabilmek adına bir departman açtı. Bu departman dünyanın şu anda en çok saygı duyulan ICO değerlendirme kuruluna sahip. Aslında bu kurulun kalitesi ile ilgili olmanın yanında böylesi bir iş sahasının henüz tam olarak olgunlaşmamış olmasından kaynaklanıyor.

Fujitsu bu hizmey karşılığında yeni blok zinciri projelerinden büyük miktarda rakamlar talep etmiyor. Bu sayede birçok uygulama ICO işlemlerine başlamadan önce projesini bu kurula sunarak bir değerlendirme raporu isteyebiliyor. Bu sayede ICO’lara yatırım yapmayı hedefleyen yatırımcıların da elinde en azından bir garantör olmuş oluyor. Fujitsu bu değerlendirmelerde projenin karşılaşabileceği her türlü zorluğu dikkatli bir şekilde araştırıyor ve saha kontrolünü yaptıktan sonra projelere notlarını veriyor.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir