Ana Sayfa > Haber > Japonya’da İlk Kez Bir Köy Kripto Para Arzı Gerçekleştirecek

Japonya’da İlk Kez Bir Köy Kripto Para Arzı Gerçekleştirecek

Japonya’da küçük bir yerleşim merkezi bölgenin sürdürülebilirliğini sağlamak için dijital para arzı gerçekleştirecek. Bu işlem ile beraber Japonya’da ilk kez idari bir bölge para arzı için talep toplamış olacak.

Japonya’da küçük bir yerleşim merkezi bölgenin sürdürülebilirliğini sağlamak için kripto para arzı gerçekleştirecek. Bu işlem ile beraber Japonya’da ilk kez idari bir bölge para arzı için talep toplamış olacak.

Japonya’nın Honshu adasının güney bölgesinde yer alan Nishiawakura köyü genel olarak manzarası, feodal dönemden kalma kaleleri ve sanat müzeleri ile ünlü. Bölgenin %95’i ormanla kaplı ve köy yaklaşık bin beş yüz kişilik bir nüfusa sahip. 2000’li yılların başında şehir Mimasaka şehri ile birleşmeyi kabul etmedi ve ekonomik bağımsızlık yolunu tercih etti. Bu tercihten sonra da bir ilk olarak kripto para arzı ile talep toplayacak.

Nishiawakura Coin Geliyor

Köy dijital para arzı ile Nishiawakura Coin’i kullanıma sunacak. Bu coin Village token Economy Assocation tarafından yönetilecek. Coinler ayrıca yerel yatırımcıları desteklemek ve oy kullanmak için de kullanılacak. Birlik yaptığı açıklama ile Japan Virtual Currency Exchange Industry Association tarafından belirlenen uygulamalara paralel olarak hareket edeceklerini duyurdu. Bu birlik nisan ayı başında hükümet tarafından yetkilendirilmiş 16 kripto para borsasının bir araya gelmesiyle kuruldu.

Şu anda Japonya’da dijital para arzına dair bir yönetmelik bulunmuyor ancak hükümet bir uygulama çerçevesi çizmek için görüşmelere başladı. Şubat ayında ülkenin Finanslar ve Servisler Birliği lisansı olmayan dijital para arzları hakkında uyarılarda bulunmuştu.

Bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir