Ana Sayfa > Kripto Para Cüzdan İncelemeleri > Jaxx Cüzdan İncelemesi

Jaxx Cüzdan İncelemesi

Jaxx Cüzdan İncelemesi

Dijital paranın popülerliğinin artması ile, pazar sayısız kriptopara cüzdanları ile dolu. Bu cüzdanların çoğu kullanıcı için yararlı birçok özellik sunuyor.

Jaxx, dijital para ekosisteminde ATM, cüzdan ve diğer servisleriyle iyi bilinen bir bitcoin şirketi olan Decentral tarafından geliştirilmiş bir çoklu para birimi cüzdanıdır.

Jaxx cüzdanı; bitcoin, ethereum ve dash gibi 7’den fazla kriptoparayı desteklemektedir ve platformlar arası eşleme özelliği, kullanıcı dostu arayüzü, müşteri tarafındaki güvenlik düzeyi, harika dizaynı, yüklü paralar arası kolay geçişi, yerel kamera taraması, kaynak yedeklemesi ve daha fazlası özelliğiyle tanınmışır.

Bu Jaxx cüzdan incelemesi size Jaxx’ın günümüzdeki bitcoin ekosisteminde nerede olduğunu ve sizin için uygun olup olmayacağını seçmenize yardımcı olacaktır.

Diğer Kullanıcıların Jaxx Yorumları

Şu anda insanlar ikiye ayrılmış durumda.

Bir taraf cüzdanın çok iyi bir dizaynı olduğunu ve birçok güzel özelliğe sahip olduğunu düşünüyor ki, bu kesinlikle doğru, ancak diğer taraf Jaxx’ın bazen çoğu cihazda hatalarla karşılaşıldığı ve yavaş çalışabildiği için Jaxx’tan uzak durmayı tercih ediyor.

İnsanlar sıklıkla bir dijital parayı başka birine çevirirken cüzdanın bunları kaydetmede başarısız olduğunu ve bu nedenle kullanıcıların bu işlemleri tekrarlamak zorunda kaldığını belirtmekteler.
Belli ki, uygulamanın açılması zaman alıyor. Deneme sırasında, çoğu kullanıcı mobil cihazlarda cüzdanın açılması için 15 saniye, bilgisayarlarda birkaç saniye beklediklerini gözlemlemişler. Genelde, erişim için bekleme süresi pazardaki diğer çoklu kripto para birimi cüzdanlarına göre biraz daha uzun.

Jaxx Android ve iPhone Arayüzü

Kullanıcı Arayüzü

Kullanılabilirlik Jaxx’ın iyi olduğu alanlardan biri.

Basitliğiyle ön plana çıkma amacıyla dizayn edildiği için harika görünüyor. Diğer çoklu para birimi cüzdanlarına göre biraz karmaşık da olsa sezgisel olarak kullanılabiliyor.

Jaxx kullanırken, para birimleri arasında geçiş yapmak, para göndermek ve almak, adres girerken, QR kod okutmak dahil, hepsini yapmak çok kolay. Ancak, az önce bahsedildiği gibi, hataların çokluğu, kullanımı gecikmeli ve keyifsiz hale getiriyor. Geliştirme ekibinin uygulamalara iyileştirme yapmalarına rağmen harika dengeye ulaşmak için biraz daha uğraşmaları gerekiyor gibi duruyor.

Cüzdanı yeni indirmiş ve hesap açmış bir kişi, dijital parayı yeni kullanmaya başlayan kullanıcılar gibi, büyük ihtimalle bu deneyiminden memmun kalacaktır. Ancak, daha tecrübeli kullanıcılar için bildirilen performans sorunları biraz can sıkıcı olabilir.

Ne olursa olsun, bunlar insanları Jaxx cüzdanından tamamen uzaklaştırmak için yeterli değil.

Güvenlik

Birçok diğer dijital para cüzdanlar gibi,Jaxx aynı zamanda hacklenmemek ve kullanıcıların parasını her zaman güvende tutmak için güçlü güvenlik uygulamaları kullanmaktadır.

Jaxx’ın güzelliklerinden biri de cüzdan özel anahtarlarını kullanıcı cihazlarında saklıyor olması. Böylece üçüncü şahısların paranızı kontrol etmesi imkansız hale geliyor.

Yedeklemeye gelince, cüzdan kullanıcıların bir yere yazabilecekleri ve güvende tutabilecekleri belleksel bir kaynak oluşturuyor. Ek olarak, cüzdan gizliliğinize de saygı duyuyor. Hesap açarken eposta adresi ve diğer özel bilgiler istenmiyor.

Kafa karıştırıcı güvenlik önlemlerine sahip diğer cüzdanlara göre, Jaxx oldukça rahat kalıyor. Elbette zayıf noktalar olabilir, ancak paramızın da güvende olduğunu söyleyebiliriz. Jaxx’ın güvenlik ekibi 2017’de 400,000 $ çalınma ihbarıyla ortaya çıkan güvenlik sorunu ile ilgilendiler. Bu bazı kullanıcılar için büyük bir soru işareti olabilirdi, ancak bu açık çözüldü ve artık şirket için sorun oluşturmuyor

Ek olarak, hack ile ilgili çok fazla bilgi açıklanmadı. Dolayısıyla, bunun kullanıcı hatasından kaynaklanabileceğine dair bir sürü teori var. Bu tip cüzdanlarda bireysel olarak iyi güvenlik önlemleri almak önemlidir, çünkü cüzdan şirketleri bir kullanıcının çok basit bir şifre koyması ve bu şekilde hacklenmesinden sorumlu tutulamazlar.

Erişim

Jaxx cüzdan ile paranıza ulaşmak oldukça kolay olacak.

Sadece giriş yapın ve seçtiğiniz paradan ödeme ya da çekim yapın. Ayrıca Jaxx pazardaki en iyi destek ekibine sahip. Ekibe e-posta ve canlı sohbet dışında Twitter, Reddit gibi sosyal medya hesaplarından da ulaşılabilir.

Ek olarak şirket şeffaflığını kanıtlamış ve sorun çıktığında herhangi biri kolaylıkla yorumlara ulaşabilir. Hata raporları genelde çok hızlı bir şekilde çözülüyor. Bu da büyük bir artı.
Platform desteğine gelince, Jaxx’ın Android, iOS, OS X, Chrome, Windows ve Linux gibi uygulamalar aracılığıyla birçok platformda ulaşılabilir olması da güzel. Web tabanlı erişim şimdilik yok.

Jaxx’ın arkasındaki ekip cüzdanın donanım versiyonunun gelecekte çıkacağını belirtti. Bu sayede para saklamak daha güvenli olacak; çünkü donanım cüzdanlarına geleneksel yöntemler ile saldırılamıyor.

Sonuç

Buraya kadar yazılanlardan anlaşılabileceği üzere Jaxx cüzdanı favori cüzdanlar listesinin üst basamaklarında durmayı başarıyor. Çoklu para birimi desteğine sahip, güvenliği son derece iyi, harika müşteri servisi sunuyor ve ücretsiz olarak kullanılabiliyor.

Jaxx cüzdan incelemesi hakkında söylemek istedikleriniz varsa veya diğer kullanıcılara iletmek istediğiniz düşünceleriniz varsa aşağıdaki Jaxx yorumları bölümünden bize iletmeyi unutmayın.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir