Ana Sayfa > Haber > JPMorgan’ın Eski Yöneticilerinden Blockchain Hamlesi

JPMorgan’ın Eski Yöneticilerinden Blockchain Hamlesi

JPMorgan’ın blockchain programı yöneticileri dağınık uygulama (DApp) mağazası geliştireceklerini duyurdu.

JPMorgan’ın blockchain programı yöneticileri dağınık uygulama (DApp) mağazası geliştireceklerini duyurdu. Amber Baldet ve Patrick Mylund Nielsen daha önce JP Morgan’ın blockchain platformu Quorum’u yönetiyordu. İkili Clovyr isimli yeni bir girişim kurdu.

Clovyr tarafından geliştirilecek olan uygulama mağazasında dağınık yapıdaki uygulamalar ve geliştirici programları yer alacak. Clovyr’in platformu Quorum, Parity ve Geth ile birlikte çalışabilecek. Bu platformlara ileride yenileri de eklenecek.

Baldet, Nisan ayı başında JPPmorgan’dan ayrıldı ve kendi şirketini kurmak için çalışmalara başladı. Baldet bu dönemde yaptığı açıklamalarda blockchainin şu anki durumu bulut sisteminin başlarına benzetti. Baldet ilk olarak şirketlerin kendi bulutlarını oluşturduklarını ve daha sonra halka açık bulut sistemlerinin kullanılmaya başlandığını açıkladı.

Son günlerde Wall Street’te yöneticilik yapmış olan birçok kişi kendi işlerinden ayrılarak kripto para ve blockchain sektörüne giriyor. Goldman Sachs’ın eski yöneticisi Nisan ayı başında görevinden ayrılarak kripto cüzdan servisi sunan Blockchain.com’a transfer oldu. Mike Novogratz ise COO görevinden ayrıldı. Geçtiğimiz günlerde ise Avustralya Commonwealth Bankası’nın CFO’su by görevi bırakarak blockchain yazılımı firması Block.one.’a COO oldu.

CoinTelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir