Ana Sayfa > Haber > Justin Sun: Satoshi Nakamoto Uzun Zamandan Beri Atlas İle İlgileniyor

Justin Sun: Satoshi Nakamoto Uzun Zamandan Beri Atlas İle İlgileniyor

Justin Sun: Satoshi Nakamoto Uzun Zamandan Beri Atlas İle İlgileniyor

Tron Vakfı kurucu ve CEO’su Justin Sun, Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto’nun Tron’un yeni projesi Atlas ile ilgilendiğini açıkladı. Tron Vakfı kısa bir süre önce gizli projesi Atlas’ı duyurmuştu. Bu projede BitTorrent ile işbirliği yapıldığını belirten Sun açıklamasında Atlas’a olan güvenini belirtmişti fakat projenin detaylarıyla ilgili bilgi vermekten kaçınmıştı.

Atlas’ın Tron’un geleceği için çok önemli bir aşama olduğunu belirten Sun, Tron’un geleceğini çok aydınlık ve ileriye dönük olduğunu düşünüyor. Gizli bir proje olarak bilinen ve bir kaç gün önce ismi Atlas olarak belirtilen bu projenin hakkında henüz çok fazla bilgi mevcut değil. Ancak Justin Sun’ın attığı tweete göre Bitcoin’in gizemli kurucusu Satoshi Nakamoto çok uzun süredir bu proje ile oldukça yakından ilgileniyor.

Satoshi Nakamoto Uzun Zamandan Beri Atlas İle İlgileniyor

Sun Çarşamba günü Twitter hesabından takipçilerine Satoshi Nakamoto’nun uzun zamnadır Tron’un Atlas projesine duyduğu ilgiden bahsetti. Sun’ın attığı tweet şu şekilde:

“Görünen o ki 3 Kasım 2008’den beri Satoshi Nakamoto Atlas projemize karşı ilgi duyuyor.”

Sun geçtiğimiz günlerde Tron’un gizli projesi Atlas hakkında ufak ipuçları paylaşmıştı. Projeyle alakalı detaylı bilgileri Ağustos ayının sonlarına doğru açıklayacağını belirten Sun, yeni projenin Tron ekosistemi için çok önemli bir proje olduğunu vurgulamıştı. Tron topluluğu uzun süredir projeyle alakalı bir açıklama bekliyordu.

Proje ile ilgili çok detaylı bilgiler henüz paylaşılmadı. Şu an sadece BitTorrent ve Tron işbirliği ile ortaya çıkacağı biliniyor. İlk aşaması tamamlanan projenin önümüzdeki üç ay içerisinde yol haritasının belirleneceği açıklanmıştı .Projeyle alakalı detaylı bilginin ise Ağustos ayı sonunda ortaya çıkacağı belirtilmişti.

Sun projeyi açıklarken şu ifadeleri kullanmıştı:

Sonunda gizli projemiz hakkında bir şeyler söylemek istiyorum. Şu an Atlas adını verdik ve BitTorrent ile birlikte çalışıyoruz.

Bitcoin ise Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan bir proje.

BitTorrent ile yapılan işbirliği ile sürümün daha hızlı ve dayanıklı olacağını belrten Tron ekibi, ağın Atlas projesi için bir çevrimiçi protokol olarak hareket edeceğini belirtti.

Justin Sun Atlas projesini duyururken şu kelimeleri söylemişti:

“Bugünden itibaren Tron mevcut ekosistemini genişletmek için yeni bir aşamaya geçmiş oluyor. Atlas projesi bu aşamadın kilit noktasıdır. Geçmişte yaşadıklarımıza ve geçmişin bize kattığı her şeye minnettarız. Bu aşamadan sonra gelecekte bizi nelerin beklediğini görmeyi dört gözle bekliyoruz.”

Tron geçtiğimiz haftalarda bir çok yeniliği hayata geçirmişti. En son 30 Temmuz’da TVM’yi başlattı. Daha sonra duyurulan BitTorrent ile işbirliği de Tron’a yeni bir kapı açtı. Son olarak Justin Sun Hindistan’da bir ofis açmayı planladığını açıkladı. Yakın zamanda Pekin’de yeni bir ofis açan Tron zaten genişleme planları içerisindeydi. Hindistan’da yasaklanan kripto para birimleri ile ilgili ise henüz mahkeme kararı bekleniyor.

bcfocus

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir