Ana Sayfa > Haber > Justin Sun Tron ile İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Justin Sun Tron ile İlgili Önemli Açıklamalarda Bulundu

Justin Lin Tron (TRX) geliştirmeleri ile ilgili raporları paylaştı.

27 Ağustos tarihinde Tron Foundation’ın kurucusu ve CEO’su Justin Sun kendi Twitter hesabından şirketin haftalık raporunu paylaştı. Sun tarafından yayınlanan raporda vakıf tarafından atılan adımlara, geliştirmeler ve güncellemelere yönelik bilgiler yer aldı. Raporda teknik gelişme, topluluk aktiviteleri, geliştirici ekip ve pazar olmak üzere dört ayrı ana başlık bulunuyor. 

Tron Virtual Machine ekosistemi ile transfer edilen kontratlarda önemli bir güvenlik elde ediliyor. Fikir birliği için gerekli kaynak delegasyonu, vakıf tarafından tamamlandı. Ambcrypto’nun haberine göre ekip aynı zamanda ağın düğüm skorunu da optimize etmeyi başardı. TVM ekosisteminde ayrıca her bir işlemin tamamlanması için gereken CPU değerinin de daha iyi hale getirilmesi hedefleniyor. TCP saldırısı nedeniyle zararlı düğümler tarafından bağların işgal edilmesi kaçınılması gereken bir durum. Buna ek olarak vakıf cüzdandaki hesap sistemi tasarımlarında da bazı değişikliklere gidecek. 20 Ağustos tarihinde şirket, Tron Virtual Machine için 10 günlük bir geri sayım süreci başlattı. 30 Ağustos tarihinde şirket, MainNet güncellemesini tamamlayarak TVM’i resmen kullanıma açacak. TVM’in mükemmel bir şekilde Ethereum ile hem yüksek hızlarda hem de düşük maliyetlerde rekabet edebilmesi bekleniyor. Geliştiriciler, Tron ağı üzerinden Remix, Truffle ve Web3.js gibi ana akım geliştirme araçlarını kullanarak dApp geliştirebilecek. Ayrıca tarayıcılar için bir de cüzdan eklentileri olacak. 21 Ağustos tarihinde şirket, geliştirici toplantısı ile ilgili bir duyuruda bulunu. Vakıf bu toplantıda MainNet, üzerinde nasıl dApp geliştirebileceklerini ve Tron hackathonlarında bunun tam terinin nasıl yapılabileceğini anlatacak.

Geliştirici Ekip ve Partnerler

Şirket bir taraftan da topluluk ile ilgili aktivitelerine de devam ediyor. CoinExMarket, Tron MainNet transferini tamamladı ve ağ üzerinden TRX hizmetlerine vermeye başladı. BitTorrent’in de satın alınması ile beraber şirketin San Francisco’da bulunan geliştirici ekibi daha da büyüdü. Geliştirici ekip şu anda Atlas projesi üzerinde çalışıyor.  Bu proje ile birlikte Tron ağı üzerindeki nakit akışı daha da verili bir hale gelecek. 21 Ağustos tarihinde TRXMarket ve Blockchain.org, Tron Super Representative olarak seçildi. Bunlar ilk 22 bloğu çıkaranlar. 23. sırada TronSpark yer aldı. DARPHOUSE ise 24. sırada yer alıyor. Birkaç gündür teknoloji ve pazarlama açısından hareketli kripto para birimlerinde çok ciddi yükselişler yaşandığını görüyoruz. Dün yaşanan yükselişte %25 üzerinde değer kazanan TRX de bu durumun canlı bir kanıtı. Sürekli geliştirmeler yapan şirketin kripto parasını daha da hareketlendirme ihtimali çok yüksek.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir