Ana Sayfa > Haber > Kaçınılmaz Buluşma: Lüks Tüketim ve Kripto Para

Kaçınılmaz Buluşma: Lüks Tüketim ve Kripto Para

Pek çok insan kripto para ödeme yöntemlerini hayatının merkezine koyarken lüks markalar da ufak adımlarla bu ödeme yöntemlerine yaklaşıyor.

Kripto para kullanımı üzerine yenilikler ve haberler ardı arkası kesilmeden devam ediyor. Bitcoin 9 yıl önce Satoshi Nakamoto tarafından piyasaya sürüldü ve özellikle 2016 itibariyle oldukça dikkat çekti. Bitcoin ve bitcoinin rüzgarıyla birlikte hayatımıza giren tüm dijital para birimleri hiç olmadıkları kadar gerçek. Ülkeler bu para birimlerinin varlığını kabul ederken, şirketler de ödeme yöntemi olarak kripto para birimlerini çoktan kullanmaya başladı.

Elmas Yüzük ya da Ferrari İçin Kripto Para Cüzdanınızı Karıştırın

Uzun zamandır yatırım ve ödeme aracı olarak kullanılan bitcoin, ethereum, ripple ve eos gibi kripto para birimleri artık lüks tüketim ödemelerinde de tercih ediliyor. Günümüzde pek çok yatırımcının ve şirketin ödeme yöntemi olarak tercih ettiği kripto para birimleri artık çok daha özel bir alanda kullanılıyor. Lüks tüketim. İngiltere’nin başkenti Londra’da bulunan ve oldukça ünlü eserlerin satışında aracılık yapan Dadiani Fine Arts da kripto para birimleri ile ödeme kabul eden yerlerden birisi. Eleesa Dadiani tarafından kurulan Dadiani Sanat Galerisi dijital para birimleri ile ödeme yapılabilen bir yer. Eğer bu sanat galerisi ile çalışıyorsanız, Dadiani Syndicate platformunda değerli taştan özel jete kadar pek çok metayı ripple, bitcoin, ethereum gibi dijital para birimleri ile satın alabilirsiniz.

Galerinin kurucusu Dadiani yenilikçi sistemi ile ilgili gelen sorulara geleceğe uyum sağlamanın gerekliliğini vurgulayarak cevap veriyor. Günün sonunda isteseler de istemeseler de insanların kripto para birimlerini kullanmak zorunda kalacağına inanan Dadiani bu fikrini altın ve gümüşün ticaretteki kullanım hacmi ile örneklendiriliyor. Altın ve gümüş dışında hiçbir para biriminin dünya çapında kullanılmadığını ifade eden Eleesa Dadiani dijital para birimlerinin günümüzde imkansızı mümkün kıldığı gerçeğinin de altını çizdi.

Asyalı Yatırımcılar İlgi Odağı

The White Company lüks tüketim ile kripto para dünyasını bir araya getiren şirketlerden birisi. Şirketin kurmuş olduğu platformda bitcoinethereum, ripple ve EOS gibi dijital para birimleri ile ödeme yapmak mümkün. Bu platformda Lamborghini gibi oldukça pahalı ve lüks araçların yanı sıra Salvador Dali gibi ünlü ressamların sanat eserleri satışa çıkarılıyor. Platform son olarak Dali eserini 79.70 BTC gibi oldukça dikkat çekici bir fiyata sattı. Platform bu satış ile dijital paraların ödeme yöntemi olarak kabul edilmesinin gerekliliğine de dikkat çekmiş oldu. Kripto para birimleri ile yeni milyonerlerin ortaya çıktığı düşünüldüğü zaman yeni zenginlerin yeni platformları gündeme getirmesi de kaçınılmaz oldu. Asyalı yatırımcıların bitcoinin 20.000 USD seviyelerine yükselmesi ve pek çok kripto paranın bu yükselişten etkilenmesiyle büyük gelirler elde ettiği biliniyor. Elde edilen geliri harcamanın bir yolu olarak da kripto para birimleri ile yapılan ödeme yöntemleri öne çıkıyor.

Ön Yargıların Kırılması Gerekiyor

Kripto para zenginleri ve onlarla birlikte şekillenen harcama yöntemleri ön plana çıkarken bu çıkış bazı markaların kafasındaki şüphelerin kaybolmasına yetmiyor. Bu para birimleri ilk çıkışında kara para aklama, uyuşturucu ticareti, silah kaçakçılığı ve deep web ile birlikte anıldı. Bu durum nedeniyle pek çok lüks markanın bu alana ön yargı ile yaklaştığını söylemek mümkün. Trade.io yöneticileri arasında yer alan Mullin ise bu noktada düzenlemeler ve geliştirmeler ile ön yargıların kırılabileceğini ifade ediyor. Eski ya da yeni fark etmeksizin pek çok kripto para platformunun şüphe çeken durumları uzaklaştırmak ve dolandırıcılık olasılıklarını ortadan kaldırmak için çalıştığını ifade eden Mullin BTC, ETH, EOS ve XRP başta olmak üzere pek çok dijital paranın yasal düzenlemeler sayesinde çok daha popüler olmasının kaçınılmaz olduğunu ifade ediyor.

Bitcoin Masum

Kripto para birimlerine ve teknolojilerine şüphe ile yaklaşan markalar net bilgiler ile aydınlatıldığı zaman bu alanda ciddi gelişmeler göreceğimiz kesin. Sürekli suç ile anılan BTC aslında oldukça masum. Bugüne kadar yapılan bitcoin transferlerinin sadece %1’lik kısmı suç ile ilgili. Bitcoinist’in bir güvenlik şirketinden aldığı bilgiye göre herhangi bir para biriminin çok daha fazla suç ile ilişkilendirilebileceğini söylemek mümkün.  ETH, XRP, EOS gibi pek çok altcoin ile birlikte pek çok kripto para biriminin transferi herkesin gözünün önünde ve izlenebilir şekilde gerçekleştiriliyor. Durum böyle olunca yeni düzenlemelerle birlikte kripto para birimlerinin masumiyetini ön plana çıkarmak ve yaygınlaşmasını sağlamak kaçınılmaz olacak gibi gözüküyor.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir