Ana Sayfa > Haber > Kanadalı Madenci Grubu 3 Ayda 800 Bitcoin Çıkardı

Kanadalı Madenci Grubu 3 Ayda 800 Bitcoin Çıkardı

Bitfury tarafından desteklenen Hut 8 Mining Group, 2018’in birinci çeyreğinde 828 bitcoin çıkardı. Grubun çıkardığı toplam bitcoinin değeri 6.3 milyon$ değerindeydi.

Bitfury tarafından desteklenen Hut 8 Mining Group, 2018’in birinci çeyreğinde 828 bitcoin çıkardı. Grubun çıkardığı toplam bitcoinin değeri 6.3 milyon$ değerindeydi.

Ancak geçtiğimiz günlerde Bitcoin yaklaşık olarak 1000$ civarında değer kaybetti. Bu değer kaybıyla beraber Hut Mining 8 Group toplamda 3.1 milyon$ civarında para kaybetti.

Ekibin elde ettiği her bitcoin için harcadığı para 2029$. Geri kalan miktar tamamen kar. Hut 8 Mining Group madencilik yaparak toplamda 8.5 milyon$ gelir elde etti. Ekip, Kanada’da bir tane daha madencilik merkezi açmayı hedefliyor. 2017 yılının Ekim ayından bu yana madencilik yapmaya başlayan şirketin CEO’su Andrew Kiguel yaptığı açıklamada şimdiye kadar yapılanlardan memnun olduğunu ve şirketin yatırımlarını 54 milyon$’a çıkararak, işletmeyi büyütmek için gerekli madencilik donanımlarını alacaklarını belirtti.

Şirket, Ekim ayından bu yana toplamda 1300 bitcoin çıkardı ve şimdide kapasitesini arttırmak için kendi veri merkezini oluşturmaya çalışıyor. Bu veri merkezinin bu yılın Ekim ayında açışması planlıyor. Şirketin şu anda 40 adet donanımı bulunuyor. Yeni veri merkezi ile beraber 17 donanım daha eklenecek. Bu donanımlar ile beraber üretim kapasitesi %335 arttırılacak.

Şirket geçen yıl Kuzey Amerika’nın madencilik alanında ne büyük veri merkezlerini kurma hedefiyle yola çıktı. Dünyanın önde gelen madencilik ve blockchain firması Bitfury, Hut 8 Mining Group ile bu alanda destek verdi. Bitfury, Gürcistan, İzlanda, Norveç ve Kanada’da yer alan merkezleri ile Forbes’un Fintech 50 listesinde yer alıyor. 2011 yılında kurulan şirket hem blockchain hem de bitcoin madenciliği alanında hem donanım hem de yazılım çözümleri sunuyor.

EthereumWorldNews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir