Ana Sayfa > Haber > Kasım Ayında Bitcoin Cash Hard Fork’u Görür Müyüz?

Kasım Ayında Bitcoin Cash Hard Fork’u Görür Müyüz?

Bitcoin Cash Hard Fork'u Gerçekleşecek mi?

15 Kasım tarihinde Bitcoin Cash ağında yeni bir protokol güncellemesi gerçekleşecek. Ağda yapılacak olan bu değişiklikler şimdilik bir anlaşma değil gereklilik olarak değerlendiriliyor.

Ancak bu güncellemenin ortasında iki kripto para madencisi devi görüş ayrılığına düştü. Bu fikir ayrılığında Jihan Wu’nun kurucuları arasında yer aldığı Bitmain Technologies ile milyarder Calvin Ayre’ın kurduğu CoinGeek karşı karşıya geldi.

15 Kasım yaklaştıkça iki dev firma arasındaki gerilim artıyor. Firmaların güncelleme istekleri birbirinden oldukça farklı. Bitmain’in isteği yapılacak güncelleme ile geliştiricilerin Blockchain platformu üzerinde biraz daha Ethereum benzeri yetkilere sahip olması. Bitmain aynı zamanda token yakma fikrini de savunuyor. Roger Ver de bu fikre destek veren isimler arasında yer alıyor.

Diğer taraftan CoinGeek ise Bitcoin SV adı verilen farklı bir yazılım güncellemesi istiyor. Satoshi Vision adı verilen bu güncelleme Craig Wright’ın sahibi olduğu nChain tarafından Ağustos ayında yayınlandı. Bu güncelleme ile Bitcoin ağı eski karakteristik özelliklerine kavuşacak. Ayrıca BCH’nin maksimum blok büyüklüğü dörde katlanarak 128 MB’a yükselecek. Roger Ver ise açık bir şekilde bir anlaşmaya varılamamasından dolayı yaşadığı hayal kırıklığını dile getirdi.

Bitcoin Cash Güncellemesinde Hard Fork Olacak Mı?

Her iki taraf da kendi isteğinin olması için çalışıyor. Ancak henüz bir fikir birliğine varılamamasına rağmen güncelleme günü yavaş yavaş yaklaşıyor. Bu tartışmayı çözebilecek tek seçenek hard fork olabilir. Bitcoin Cash topluluğunun Kasım ayında nasıl bir güncelleme olması gerektiğine dair karar vermesi için az bir süre kaldı. O zamana kadar bir fikir birliğine varılamazsa geriye tek seçenek hard fork kalacak gibi duruyor. Ancak bu durumda her iki tarafta istediğini alarak yollarına devam edebilir.

Bitmain ile Bitcoin Cash Hoouston Rocket ile Anlaştı

Tartışmalar bütün hızı ile devam ederken cephelerden biri olan Bitmain, Bitcoin Cash konusunda geri adım atmayacağını Houston Rockets ile yaptığı sponsorluk anlaşmasıyla bir kez daha göstermiş oldu. Bitmain’in en büyük madencilik havuzlarından biri olan Antpool adına yapılan sponsorluk anlaşması seneye başlayacak. Bu anlaşmanın önemli noktalarından bir tanesi de Bitcoin Cash kripto para birimini de kapsıyor olması. Yapılan sponsorluk anlaşması gereği bazı biletler ve bazı resmi kulüp ürünleri Bitcoin Cash ile satın alınabilecek.

EthereumWorldNews

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir