Ana Sayfa > Haber > Kazakistan’dan Kripto Paralar İçin İşbirliği Çağrısı

Kazakistan’dan Kripto Paralar İçin İşbirliği Çağrısı

Kazakistan’dan Kripto Paralar İçin İşbirliği Çağrısı

Kazakistan Cumhurbaşkanı Nursullah Nazabayev tüm Dünyaya kripto para birimi düzenlemesi için çağrıda bulundu. Bu küresel işbirliği çağrısını, Kazakistan yerel haber kanalı Azernews 17 Mayıs tarihinde duyurdu.

Global Challenges Summit 2018 ( Küresel Sorunlar Zirvesi ) Genel Kurul Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Nazarbayev şunları söyledi:

“Birçok ülke, kripto para birimlerini mevcut finansal sistem konfigürasyonuna adapte etme olasılığı olup olmadığını yoğun bir şekilde araştırıyor. Aynı zamanda, bu konudaki devletlerin tamamen ayrı faaliyetler içerisinde olduğunu görüyoruz. Dolayısıyla bu birbirinden bağımsız faaliyetler verimsizliğe sebep olacaktır. Bir an evvel ortak kurallar oluşturmaya başlamalıyız.”

Kazakistan hükümeti kripto para birimlerine olan ilgisini her fırsatta dile getiriyor. 2017 yılı sonbaharda, Kazakistan Hükümetinin desteklediği Astana İnternational Finance Center (AIFC), Kazak dijital varlık pazarını geliştirmek için Malta firması Exante ile işbirliği anlaşması imzaladıklarını açıklamıştı.

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir