Ana Sayfa > Kripto Para Cüzdan İncelemeleri > KeepKey Donanım Kripto Para Cüzdan İncelemesi

KeepKey Donanım Kripto Para Cüzdan İncelemesi

KeepKey en iyi kripto para cüzdanı

KeepKey incelemesine başlamadan önce donanım cüzdanının ne olduğundan kısaca bahsedelim.

Donanım cüzdanları, kripto paranızı saklamanın günümüzdeki en güvenli yolu olarak görülüyor. Bu cüzdan türleri Bitcoin ve altcoin’lerinizi uzun süre zarflarında güvende tutmanızı sağlayan soğuk depolamanın bir çeşididir. Zararlı yazılım bulaşmış olsa bile herhangi bir bilgisayardan kripto para alıp göndermenize olanak tanırlar. Bunu özel anahtarlarınızı cihazda çevrim dışı şekilde emniyet altına alarak yaparlar. Buna ek olarak genellikle işlemleri imzalamak için kullanılan küçük bir ekranları bulunur. Bunun anlamı, birisi hesaplarınızdan herhangi birine veya bilgisayarınıza erişim sağlayacak olsa bile işlemi tamamlamak için donanım cüzdanına gerek duyacaktır. Çoğu donanım cüzdanı aynı zamanda yanlış ellere geçtiğinde cihazı emniyet altına almak için bir şifre gerektirir.

Özetle, kripto paranızı uzun vadede saklamak istiyorsanız donanım cüzdanları bir zorunluluktur. Ledger Nano S ve Trezor’un rakibi olan KeepKey’e bir göz atacağız ve bir donanım cüzdanı satın alırken bilmeniz gereken her şeyi açıklamaya çalışacağız.

KeepKey kripto para cüzdanına neler dahil?

KeepKey, güzel ve kurcalamaya karşı korunmuş bir kutuda gelir. Kutunun içinde şunları bulacaksınız:

 • KeepKey donanım cüzdanı.
 • Küçük bir kese.
 • KeepKey kurtarma cümlesi kartı
 • Garanti kitapçığı
 • Hızlı başlangıç rehberi.

KeepKey Kripto Para Cüzdanı Özellikleri

KeepKey, bir donanım cüzdanının tüm standart özelliklerine sahiptir. Temel amacı kripto paranız için bir soğuk depolama görevi görmektir. Windows, Mac ve Linux ile uyumludur ve bir bilgisayar üzerinde Google Chrome uzantısı kullanır.

KeepKey’nin en iyi özelliklerinden biri, Ledger Nano S ve Trezor’da olmayan Shapeshift entegrasyonudur. Shapeshift, kripto para değişimi için kullanılan ünlü bir platformdur. Yakın zamanda Shapeshift, KeepKey’yi alıp platformlarını KeepKey cüzdanı ile entegre edeceklerini duyurdu. Bunun anlamı da kripto paralarınıza donanım cüzdanınızın içinden kolayca ulaşabilecek olmanızdır. Cüzdan dışında üçüncü bir kişiye transfer yapmanıza gerek yoktur. Bu çok kullanışlı olabilir ve eğer kripto para dönüştürme işlemini sıkça yapıyorsanız kâr etmenize yardımcı olabilir.

Kullanıcı Ara Yüz ve Tasarımı

İlk olarak fark edeceğiniz şey, bu cüzdanın Ledger ve Trezor’a görece daha geniş bir arayüzü bulunması. Neredeyse tamamı ekran olan bir ara yüzü bulunur. Bu şekilde KeepKey üzerinde çokça bilgiyi doğrudan görmeyi kolay kılar. Ekran, tüm ürünün zarif tasarımına uygundur fakat yansıma yapmaktadır. Bu bazı durumlarda kullanışlı olmayabilir. Çoğunluğu metalden yapılmıştır ve Ledger ve Trezor’a kıyasla daha fazla dayanıklılık hissi vermektedir.

KeepKey’nin ilk kurulumu görece basittir ve yalnızca birkaç dakika sürer. İlk olarak, cüzdanınızı bir bilgisayara bağlayacaksınız ve başlatılacaktır. Sonrasında ayırt edilebilir olması için KeepKey’nize yazılımda bir etiket vereceksiniz.

Bunun ardından bir şifre belirlemeniz gerekecek. Bu kripto para cüzdanının şifresi çok iyi tasarlanmıştır. KeepKey rakamları gösteren 3 x 3 bir kare kullanır, ancak karedeki rakamları bilgisayara girersiniz. Bu cüzdandaki rakamların sırası, aktif hale geçtiği her seferinde değişir, bu yüzden tuş kaydedici ve diğer sızma yollarına karşı korumalıdır.

Şifreyi belirledikten sonra donanım kripto para cüzdanınıza özgü 12 kelimelik kurtarma cümlenizi göreceksiniz. Bu cüzdanı kaybettiğinizde kripto paralarınızı kurtarmanız için bu gereklidir. Ürünle gelen kurtarma cümlesi kartı bu 12 kelime için yapılmıştır. Bu kelimeleri bir yere not alın ve güvende tutun. Kurtarma kelimelerini güvenli bir yerde tutmanız ve orijinal kelimeler kaybolur ve yok olursa diye yedeklerini almanız çok önemlidir. Çünkü bu güvenlik önlemleri paranızı kurtarmanın tek yoludur.

Bundan sonra cüzdanınızdaki ana özelliklere erişebileceksiniz. Para alıp gönderebilecek, Shapeshift kullanarak değişim yapabilecek ve şifreleri değiştirip ürününüzü temizleyebilir hale geleceksiniz. Temizleme işlemini yaparken dikkatli olun çünkü kalıcıdır.

KeepKey’nin genel kullanıcı ara yüzü çok kullanışlıdır. Chrome uzantısındaki dahil edilmiş yazılımı kullanması kolay ve oldukça açıktır. Kurulumu basittir ve yalnızca birkaç dakika alır. Kurulum sırasında yapmanız gereken kurulum cümlesini not almaktır. Büyük ekran, okuması kolay ve açık olduğu için kullanım kolaylığı açısından kesinlikle yardımcıdır.

KeepKey Hangi Kripto Paraları Destekliyor

Şu anda desteklenen kripto paralar aşağıdakilerdir:

 • Bitcoin
 • Litecoin
 • Dogecoin
 • Namecoin
 • Testnet
 • Ethereum
 • Dash

Bu listede yer alan kripto para destekleri Ledger Nano S gibi daha fazla kripto parayla uyumlu donanım cüzdanlarının yanına dahi yaklaşamaz.

KeepKey yakın zamanda desteklenecek ilk ERC-20 yığınını piyasaya sürçü. Bunlar, Ethereum ekosisteminde kurulmuş para birimleridir. Şu anda deneme aşamasındalar ve onları deneyerek yardım edebilirsiniz. Bu cüzdan, üçüncü taraf cüzdanlarıyla çalışmadığı için görece özgün ERC-20 desteğine sahiptir. Örneğin Ledger Nano S, MyEtherWallet kullanımını gerektirir. Ancak KeepKey, bunları doğrudan ekrandan yapabilir ve para işlemlerini tam detaylı olarak ekrana getirir. Herhangi bir para işlemini imzalamadan önce cihazınız belirli para biriminin adını, miktarını, gönderileceği adresi ve toplam gönderme tutarını gösterecektir. Bu deneme sürümü ShapeShift entegrasyonuyla gönderme, alma, transfer yapma ve değiştirme fonksiyonlarının tamamına sahiptir.

Dikkat Edilmesi Gereken Son Detaylar

Bu kripto para cüzdanı, Ledger Nano S veya Trezor donanım cüzdanları kadar ünlü değildir. Biraz daha pahalıdır ve şu an için rakiplerinin desteklediği kadar para birimini desteklememektedir. Ancak, sunduğu özgün özellikler bir tane edinmeniz için sizi ikna etmeye yeterli olabilir. Ekranı geniştir, zarif bir tasarım ve çok kolay bir ara yüze sahiptir. Buna ek olarak Shapeshift desteği harika bir özelliktir ve aradığınız bu olabilir. Şirketin ekibi devamlı olarak yazılımı güncellemektedir ve ilk ERC-20 paralarının eklenmesiyle Ledger’a bir giriş yapmışlardır.

Eğer Ledger’ın küçük ekranının sizin için yeterince büyük olmadığını veya Shapeshift fonksiyonunun kullanmak istediğiniz bir şey olduğunu düşünüyorsanız, KeepKey’nin harika bir donanım cüzdanı olduğunu ve daha da iyi olacağını düşünüyoruz.

Cüzdanın en güncel fiyatını Amazon ve KeepKey internet adresinde takip edin.

Cüzdanı, Amazon ve şirketin kendi sitesi gibi yalnızca güvenilir kaynaklardan satın almanızı öneriyoruz.

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir