Ana Sayfa > Haber > Ron Paul : Kripto Para Birimleri Geleceğimiz için Çok Değerli

Ron Paul : Kripto Para Birimleri Geleceğimiz için Çok Değerli

Ron Poul Kripto Paraları Övdü

Liberteryen ve Avusturyalı ekonomist Ron Paul, dünyanın merkezi ekonomik planlamasına yönelik problemlerini dile getirdiği bir yazı yayınladı. Paul yayınladığı yazıda günümüz market monopollerine karşı kripto para ve değerli metal çeşitlerinin nasıl birlikte var olabileceğinin detaylarına indi.

Bir kaç defa Amerikan Başkanlığına Liberteryen Partiden aday olan Ron Paul sürekli olarak Amerikalılara, Federal Rezerv sistemini bitirmelerinin gerekliliğinden bahsediyor. En azından bir kaç özel bankanın yıllardır bu rezervin nasıl kullanıldığını kontrol etmesi gerektiğini söylüyor. Dahası Ron Paul yeniden altına dayalı para sistemine geri dönülmesi gerektiğini ve ABD’nin serbest piyasa ekonomisine sahip olduğuna inanmanın doğru olmadığını düşünüyor. Paul’un benzersiz liberteryen öğretileri çok sayıda insanın serbest piyasa ekonomisini benimsemesini ve hükümetin mevcut uygulamalarını sorgulamasını sağlıyor.

Paul, The Dollar Dilemma adını verdiği yazısında mevcut para sisteminin ne kadar kötü olduğunu anlatıyor. Gerilemekte olan global ekonomiye kripto para ile değerli metallerin bir çözüm olacağının detaylarını gözler önüne seriyor. Paul’a göre ekonomi bazı özel kişiler ve özel eğilimlerden oluşan bir küme tarafından, hükümet tarafından ve derin devlet tarafından kontrol ediliyor.

Kripto Para ve Altın: Eski ve Yeni Uygulamaların Kombinasyonu

Paul’a göre kripto paralar ve değerli metaller ile oluşturulacak bir sistem gelecek için daha iyi. Paul bu süreci başarıyı elde ederken güç kullanımını ve sahtekarlığı dışarıda bırakmayı hedeflediğini düşünüyor. Eski Amerikan senatörüne göre kripto paralar, değerli metallerinin kabul edilme sürecinde geçmişte yaşanmış olan zorlukları yaşıyor ve tam bir fikir birliğine varmak için çok zaman gerekiyor. Piyasa, kripto para ve değerli metallerin avantajlarını ve dezavantajlarını görebilecek yeteneğe sahip. Ancak bunun içindeki en büyük engel bu durumun kabul edilmesi için hükümetin devre dışı bırakılması.

Paul’a göre farklı para tipleri farklı ihtiyaçlara hitap edebilir ve kripto paralar özellikle uzak mesafeler ile gerçekleştirilen yüklü miktarda transferlerde gizliliği koruyabilir. Paul’a göre işe yarayan bir para birimi toplumun rahatlığını sağlarken değerini ve güvenini kaybetmeden kolay bir şekilde değiştirilebilmeli.

Amerikan Siyaseti Bitcoin için Olumlu Tavırlar Sergiliyor

Ron Poul gibi önemli ve sözü dinlenen bir siyaset adamının kripto paralardan bu denli umutla söz ediyor olması kripto paraların geleceği için çok olumlu bir durum. Bilindiği gibi 2020 Amerika Birleşik Devletleri Başkanlık Seçimleri adaylarından John McAfee’de tam bir kripto hayranı. Her ne kadar geçtiğimiz günlerde ICO tanıtımlarını artık bırakacağını söylese de kripto paralara olan ilgisi ve inancında hiçbir değişim yok. McAfee Bitcoin’in değerinin bir kaç yıl içerisinde inanılmaz rakamlara ulaşacağını düşünüyor.

Amerikan siyasetinde hem Cumhuriyetçilerin hem de Demokratların bir konuda benzer şeyler düşündüklerine çok tanıklık etmeyiz. Ancak konu kripto paralar olunca her iki taraf birden ülkenin geleceğinin bu teknolojiye ve yeniliğe bir an önce ayak uydurmaktan geçtiğinin farkında.

Bitcoin

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir