Ana Sayfa > Haber > Kripto Para Dünyasında Yeni Komplo Teorisi | Rothschild ve IMMO Projesi

Kripto Para Dünyasında Yeni Komplo Teorisi | Rothschild ve IMMO Projesi

Kripto Sektöründe Bitmek Bilmeyen Komplo Teorileri

Modern ekonomik sistem var olduğu sürece, finans dizilerinin perde arkasında yer alan çok zengin ailelerle alakalı komplo teorilerinin de önüne geçmek imkansız hale geliyor. Bu teoriler sadece belirli coğrafyalarda değil ne yazık ki artık tüm dünyada var olmaya devam ediyor. Ünlü yazar David Morris’in dünyada yer alan bu çılgın komplo teorilerinin kripto paralarla olan ilgisini anlattığı bir yazısı yayınlandı.

Kripto Sektöründe Yer Alan Komplo Teorileri

21 Ağustos tarihinde Slate dergisinde yayınlanan makalesinde yazar David Morris kripto para topluluğu arasında anti-semitizim ile ilgili bir yazı yazdı. Makalede Morris, Goldman Sachs ve Rothschild ailesini ve kripto paralar ile olan ilişkilerini komplo teorileriyle anlatan bir YouTube videosundan bahsediyor. Zycrypto adlı bir internet sitesine bağlı olan videonun en temel iddiası, Rothschild ailesinin IMMO adı verilen kripto para birimi kullanarak küresel finansal denetimi birleştirmek için çalıştığı. Morris makalesinde şunlara yer veriyor:

“Zycrypto videolarında temel düşünce olarak Goldman Sachs ve ING bankalarının kripto para ile ilişkileri güçlendirmek için çalıştığından bahsediliyor. Ancak ING ve Goldman Sachs’ın Rothschild Group’a ait olduğunu eklemekte fayda var.

Rothschild&Co. IMMO adlı bir kripto para birimi ile ilgili herhangi bir müdahale yaptıkları iddiasını reddetti ve hiçbir kripto para birimi ile ilgileri olmadığını vurguladı. Bunun yanı sıra Zycrypto’nun bir diğer iddiası da yine bu kadar acımasızdı. Rothschild Group’un IMMO adlı kripto para birimini kendi kripto projeleri olarak başlattığını iddia etti.”

Rothschild Ailesi Yine Komploların Ana Kaynağı

Yüzyıllar boyunca Rothschild ailesi her türlü komplo teorisinin odak noktasında oldu. Ailenin Yahudi mirası bu komplo teorilerinin en büyük faktörü oldu. Dünyanın finans patronları olarak lanse edilen aile hakkında uygulanan komplo teorileri temelde maddi kaynaklı olsa da her türlü olayda bu ailenin adı geçebiliyor. Morris sözlerine şu şekilde devam etti:

“Rothschild ailesinin sözde dünya egemenliği, Holokost’un yolunu açmak için kullanılan propaganda filmlerinden Joseph Goebbels’in konusuydu. Bu iddiaları kullanan hep birileri oldu.”

Aslında burada dikkat edilmesi gereken ince bir çizgi var. Kuşkusuz bazı kurumlar kriptoyu mali kontrol amacıyla kullanmak istiyor. Buna karşılık kripto topluluğu dünyanın baskın finans kurumlarına karşı kuşku duymakta son derece haklılar. Bunun yanında kripto para birimlerinin nasıl çalıştığıyla ilgili de şüphe duyulması gayet olağan bir durum. Fakat bu türden kuşkuculuk genellikle daha ileri boyutlara giderek paranoyaklık boyutuna kadar ilerleyebiliyor. Yatırımcıların sağlıklı bir şekilde yatırım yapmasına hatta yanlış kararlar vermesine neden olabiliyor. Bu durumda kripto yatırımcıları da hangi kuruma ne derece güvenecekleri konusunda tedirginlik yaşıyorlar. Hangi kuruma yatırım yapacakları konusunda ciddi bir araştırmaya girseler de mutlaka karşılarına bu denli bir komplo teorisi çıkacaktır. Bu noktada karar vermek zor da olsa yatırımcının fikirlerine bağlı olacaktır. Kripto sektörünün temelden araştırarak komplo teorilerine kulak asmadan yatırım yapmayı düşünmek tüm yatırımcılar için en sağlıklı yol olacaktır.

bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir