Ana Sayfa > Haber > Kripto Para Harcayarak Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler

Kripto Para Harcayarak Seyahat Edebileceğiniz Ülkeler

Kripto paralar ile seyahat edilecek ülkeler

Seyahat etmek neredeyse dünyadaki tüm insanların sevdiği bir eylemdir. Birçok insan maddi olanakları elverdiği şekilde seyahat etmek ister. Bunun yanında bir de seyahat tutkunları vardır ve yıl içerisinde bunun için özel olarak para biriktirmeye çalışırlar. Kripto para birimleri yaygınlaşmaya başladıkça seyahat tutkunları ve farklı gruplardan müşteri çekmek isteyen işletmeciler de kripto para birimlerine yönelmeyi seçtiler. Dünyanın birçok yerinde sadece kripto para birimi ile tatil yapabileceğiniz yerler bile bulunuyor.

Seyahat etmeyi seven, dünyanın farklı yerlerini görmek isteyen seyahat tutkunlarının Bitcoin kullanarak seyahat etmeyi kolaylaştırdığını görüyoruz. Evet yanlış duymadınız. Bitcoin seyahat etmeyi kolaylaştırır. Nasıl mı? Bu günlerde Bitcoin ve diğer kripto paralar ile seyahat ederken nakit sıkıntısı yaşamadan rahatlıkla işlerinizi halledebilirsiniz. Çünkü artık dünyanın birçok yerinde Bitcoin’i resmi para birimine dönüştürebileceğiniz çok fazla lokasyon var. Bu sanal para birimlerinin sağladığı avantajlardan sadece bir tanesi. Ancak sanal paraları her ülkede kolaylıkla harcayamazsınız. Bu yüzden size sanal paranızı rahatça harcayabileceğiniz ve gerçekten görmeye değer turistik bölgeleri olan yerleri sıralıyoruz.

Alp Dağlarının Kıyısında : İsviçre

Kripto para ile gidilen ülkeler

İsviçre inovasyon, ticaret ve teknoloji alanında dünyada öncü ülkelerden biri ve bu alanlarda otorite konumunda bulunmaktan uzaklaşmak istemiyor. Ülke birçok kripto para birimine ve blok zincir tabanlı işletmelere ev sahipliği yapıyor. Devlet memurlarının ülkenin kripto dostu bir ülke statüsünü oluşturmaları için bile oldukça olumlu çalışmaları var. Yolcular Bitcoin ile kolaylıkla tren bileti alabiliyorlar. Bu trenlerden birine Bitcoin ile bilet alarak Alpler’de gezebilir ve yol boyunca gerçekten harika manzaralar görebilirsiniz.

Karayip Cenneti : Antigua ve Barbuda

Antigua ve Barbuda Karayip Adası‘da oldukça kripto para dostu bir topluluk. Yılın başlarında milyarder Calvin Ayre ülkede 100 milyon dolarlık Bitcoin Cash tesisi geliştirdiğini açıklamıştı.

Ayrıca ülke hükumeti Bitcoin ile vatandaşlık ödemelerini sağlayan bir yasa çıkardı. Geçtiğimiz yıldan bu yana devlet yetkilileri ülkenin Bitcoin yönetmeliklerini oturtmak için çok büyük çaba sarf ediyor.

Özgürlükler Şehri : Amsterdam

Amsterdam Bitcoin Tatil

Amsterdam’ın saygı çerçevesinde özgürlük felsefesi ile ünlü bir şehir olduğunu artık hepimiz biliyoruz. Amsterdam’daki Schiphol havalimanı, bir Avrupa havalimanı olarak ilk Bitcoin ATM cihazını kurdu. Hollanda’daki 23 kripto para birimi ATM’lerinin yarısından fazlası Amsterdam’da bulunuyor. Sadece bu değil, aynı zamanda popüler metropol tatil beldesi de dünyanın en büyük kripto para ticaretine ev sahipliği yaptı.

2014 yılından bu yana Amsterdam yoğun çalışmalar içerisine girerek Bitcoin ticaretini geliştirmeye çalıştı. Birçok tatil yerinde teşvik ve tanıtım amaçlı Bitcoin ödemeleri ile önemli fırsatlar sunuldu.

Binance’ın Tatil Adası : Malta

Malta kripto para dostu ülke denilince ilk akla gelen ülkelerden biridir. Bir Akdeniz adası olan Malta küresel bir sanal para birimi ve blok zincir teknoloji merkezi olma arayışı içerisinde yoğun çaba sarf ediyor. Zaten Binance ve OKEx gibi dev kripto para borsaları Malta’ya taşında. Hükumet bunun yanı sıra pozitif kripto para düzenlemelerini de yürürlüğe koydu.

bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir