Ana Sayfa > Haber > Kripto Para İle Zekat Ve Sadaka Kabul Eden Türk Cami

Kripto Para İle Zekat Ve Sadaka Kabul Eden Türk Cami

Kripto Para ile Zekat ve Sadaka Kabul Eden Türk Camii

İngilte’de bir Türk camisi zekat ve sadaka bağışları toplanırken, kripto para kabul etmeye başlayacaklarını açıkladı. 

İngiltere’nin ilk Türk camisi Masjid Ramadan ( Shacklewell Lane Camisi- Ramazan Mescidi ) artık zekat ve sadaka vermek isteyenler için ek bir seçenek sunuyor. Kripto para ile zekat ve sadaka verilebileceğini açıklayan caminin yönetim kurulu, Bitcoin ve Ethereum kabul edeceklerini açıkladı.

Caminin yönetim kurulu konuyla ilgili 21 Mayıs’ta birr toplantı düzenleyecek. Toplatının konusu “İslami yardım kuruluşlarının neden kripto paralardan yararlanması gerektiği” olacak. Toplantıyla ilgili bir açıklama yapan yönetim kurulu şunları söyledi:

“ Kripto paraların geçici bir heves olduğunu düşünenler var ama Dünya kullanımındaki artış bunun tam aksini işaret ediyor. Mart 2017’de yapılan bir Cambridge araştırmasında, Dünyadaki aktif Bitcoin kullanıcı sayısı 2.9 ile 5.8 milyon arasında olduğu ortaya konuldu. O tarihten itibaren ise Bitcoin kullanıcı sayısı hızlı bir artış göstererek 13 milyona ulaştı.”

Masjid Ramadan Yönetim Kurulu toplantıda bu görüşe destek vermeyenlere, zekat ve sadaka için neden kripto para kullanacaklarının nedenlerini anlatacak. Bu süreçte diğer camilere de yol göstermeyi hedefliyorlar.

Hürriyet

Gorsel: Dr Neil Clifton

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir