Ana Sayfa > Haber > Kripto Para Pazarındaki Durgunluk Bu Hafta da Devam Ediyor

Kripto Para Pazarındaki Durgunluk Bu Hafta da Devam Ediyor

Popüler kripto paralar ve altcoinlerin hareketleri umut vermekten uzakta.

Kripto para dünyasındaki durgunluk bu hafta da devam ediyor.

Monero, Lisk ve Nano bir miktar yükseliş gösterse de Bitcoin Diamond çok düşük fiyatlardan satılıyor. Bu hafta başında kripto paralar oldukça stabil durumda ve hafif yukarı yönlü hareketlerde bulunuyordu. Toplam pazar büyüklüğü 215 milyar$ seviyesinde ve uzun süredir bir düzelme bekleniyor. Bitcoin, bu haftaki SEC duyurusundan sonra kayıpları bir nebze olsun düzeltti. Bu düzelme aynı zamanda kripto para dünyası içinde olumlu bir işaret olarak kabul ediliyor. BTC %2.7 artarak 6700$ seviyelerine geldi. Ancak gerçek bir momentum elde edebilmek için Bitcoin’in 7000$ barajını aşması gerekiyor. Ethereum ise son derece durgun ve 280$ seviyesinde takılıp kaldı.

Bu hafta altcoinler genellikle yükseliş gösterdi ancak kazanımlar bugüne kadar marjinal kaldı. İlk on kripto para listesinden sadece Monero önemli bir yukarı yönlü hareket yaptı, %4’lük bir artış gösterdi ve 93$’a geldi. Kalan paralar ise %1-%2 civarında yükseliş yaptı. XRP ve XLM’de ise herhangi bir hareket yaşanmadı. İlk yirmi arasında yer alan Binance Coin ve Zcash, %4’e yakın bir yükseliş gösterdi. Son 24 saatte diğer kripto paralarda ise dikkate değer bir hareket yaşanmadı. Listenin daha da altlarında yer alan Lisk ve Nano ise %14’lük bir yükselişle ilginç bir trend içerisine girdi. LSK şu anda 5.26$’dan Nano ise 2.45$’dan işlem görüyor. Her ne kadar iki kripto para önemli bir artış gösterse de hala daha bu yılın en düşük seviyelerinde yer alıyor. Lisk ve Nano’nun dışında Bitcoin Gold da %10’luk bir yükseliş göstererek ilgiyi üzerine çeken kripto paralar arasında yer alıyor.

Altcoinler Daha Hareketli İlerliyor

En değerli yüz kripto para listesinde en büyük hareketliliği Qash yaşadı. Qash’ın değeri %30’luk bir artış gösterdi. İkinci sırada ise %21’lik artışla Wanchain bulunurken üçüncü sırayı %19’luk artışla Substratum aldı. Ancak dün yaşanan bu yükselişleri bugün düşüşler takip etti. Bitcoin Diamond %13’lük değer kaybı yaşadı. Bitcoin Diamond’ı CyberMiles, Cortex ve Theta Token %8’lik değer düşüşüyle takip etti.

Bitcoin’in yükselişi sayesinde toplam kripto para pazarı da %2’lik bir büyüme yaşadı. Bu hafta her ne kadar kayda değer bir ilerleme görülmese de kripto para pazarının toplam büyüklüğü 216 milyar$ seviyesine geldi. Geçen aydan beri yaşanan durgunluk göz önünde bulundurulduğunda boğaların yeniden hareketi geçmesi için biraz daha zaman gerekiyor. Bitcoin’in ise pazar içerisindeki büyüklüğünü arttırarak %53.6’ya getirdi. Bunda son haftalarında inanılmaz değer kaybeden Ethereum’un da etkisi büyük oldu.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir