Ana Sayfa > Haber > Kripto Para Tutkunu 7 Ünlü İsim ve Yatırımları

Kripto Para Tutkunu 7 Ünlü İsim ve Yatırımları

Kripto Parası Olan Ünlüler

Kripto para birimleri son yıllarda dünya genelinde inanılmaz bir popülerliğe ulaştı. Kripto yatırımları artık her eve girmeye başladı ve insanlar kripto para birimleri konusunda bilgi sahibi olmaya başladıkça bu rakam daha da büyüyecek gibi görünüyor. Geçtiğimiz yıllarda insanlar kripto para birimleri hakkında bilgi sahibi değillerdi ve hatta dijital para birimlerini bir aldatmaca olarak değerlendiriyorlardı. Fakat sektörün büyümesiyle ve daha fazla eve girmesiyle kripto paraların sanılanın aksine resmi para birimlerinden daha garanti bir yatırım aracı olduğu anlaşılmaya başladı. Ünlülerden Jamie Foxx ve Paris Hilton gibi isimlerin de kripto paraların yaygınlaşmasına katkıları unutulmamalı.

Blockchain teknolojisinin de dünya çapında benimsenmesi ve gün geçtikçe kendini geliştirmesi kripto para birimlerine olan güveni de arttırmaya başladı. Uluslararası büyük firmaların tek tek Blockchain teknolojisini benimsemesi sektörün önünü açan adımlardan biri oldu.

Kripto Para Tutkunu 7 Ünlü İsim ve Yatırımları

Sektörün sağladığı avantajların yanı sıra ünlü isimlerin de kripto para birimlerine olan yatırımları bu yolda ciddi bir tanıtım oldu. Birçok ünlü yatırımcının yanında ünlü dizi film yıldızlarının da kripto para sektörüne yönelmesi beraberinde on binlerce insanı çekti. Kripto para birimlerine olan güvenini ve yatırımlarını her fırsatta dile getiren yedi ünlü isim ve tercih ettikleri kripto para birimi ise şu şekilde:

  • Ashton Kutcher

Dünyaca ünlü oyuncu Kutcher’ın teknolojiye olan ilgisi ve merakı teknoloji şirketlerine yaptığı yatırımlardan anlaşılıyor. Üstelik bu ilgi kripto para birimlerine kadar uzanıyor. Kutcher bir TechCrunch konferansında yaptığı konuşmada Bitcoin’in gelecekte iyi bir para birimi olarak kullanılacağına olan inancından bahsetmişti.

  • Jamie Foxx

2004 yılında Ray Charles canlandırmasıyla Oscar kazanan Jamie Foxx, bu yılın başlarında kripto para ticaret borsası olan Cobinhood hakkında tweet atarak desteğini göstermişti.

  • DJ Khaled

Khaled 2017 yılının Ekim ayında bir dijital cüzdan uygulamasını tanıtmak için bir reklam anlaşması imzalamıştı. Fakat Khaled’in bu macerası çok güzel ilerlemedi ve şirketin karşılaştığı bazı problemlerden dolayı Khaled markayla olan ilişkisini sonlandırdığını ve bu anlaşmadan geri çekildiğini duyurmuştu.

  • Floyd Mayweather

Mayweather da Khaled gibi Centra ile ilgilenmişti. Geçtiğimiz yıl Facebook hesabından Centra tokenlarının tanıtımını yaptı ve takipçilerine Centra’yı tavsiye ettiğini belirtti. Fakat şirket yine birçok dava ile karşı karşıya kaldı ve hala o davalar devam ediyor.

  • Mike Tyson

Dünyanın tartışmasız en iyi ağır sıklet şampiyonu Tyson kendine ait bir şirket kurdu ve şirketin adı Mike Tyson Bitcoin oldu. Bu girişim kullanıcılarına ticaret fırsatları, dijital cüzdanlar ve hatta Bitcoin ATM hizmeti sunuyor. Tyson bu girişiminin sloganı olarak ise “Bitcoin ve diğer dijital para birimleri birkaç yıl içerisinde mali işlerimizin normal bir parçası olacak.”

  • Paris Hilton

Hilton otellerinin varisi olan Paris Hilton da kripto para birimlerine tepkisiz kalamayan ünlülerden. Hilton LykiaCoin için ICO’yu destekledi.

  • Ghostface Killah

Killah dünyaca ünlü bir rap sanatçısı ve kripto para birimleri için en büyük ATM ağını oluşturmayı hedefleyen Cream Capital’in ortağı. Şirket aynı zamanda Cream Cash adıyla bir dijital jeton sunuyor.

cryptodaily

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir