Ana Sayfa > Haber > Kripto Para Uzmanları Panik SEC Satışlarına Karşı Uyarıyor

Kripto Para Uzmanları Panik SEC Satışlarına Karşı Uyarıyor

Kripto para uzmanları düşüş trendinde yapılan panik satışlarına karşı uyardı.

Şu anda her ne kadar kripto para borsası üzerinde olumsuz bir hava esiyor olsa da uzmanlar bu düşüşün kısa bir zaman sonra sona ereceğini savunuyor. SEC kurumunun Bitcoin ETF görüşmelerinin ertelemesi ile beraber tüm kripto para piyasasında değer kaybı başlamıştı.

İlk 15 sırada yer alan tüm kripto paralar, destek noktalarını aşto ve NEO ve Bitcoin Cash fiyatında dramatik düşüşler meydana geldi. Ancak uzmanlara göre bu kararların Bitcoin ve kripto market üzerindeki etkisi ayı piyasasının tek nedeni olmayabilir.

BTC fiyatları VanEck-SolidX Bitcoin EFT’sinin ertelenmesi ile düşüşe geçti. Bitcoin ile başlayan bu hareket sonucunda birçok kripto para düşüşe geçti. Dogecoin’den Jackson Palmer, marketin kırılgan olmasının kripto para ağının az kullanılmasından kaynaklandığını açıkladı.

Kripto Para Birimlerinde Toparlanma Mümkün

Kripto para uzmanları özellikle en popüler 3 kripto para birimi Bitcoin, Ethereum ve Ripple’ın toparlanması ile beraber olumlu bir hava eseceğini düşünüyor. Wall Street’in ünlü kripto para analistlerinden Tom Lee, paniğe gerek olmadığını ve Bitcoinin yeniden yükselişe geçeceğini duyurdu. Lee’ye göre Bitcoin bu seviyelerde tutunursa daha fazla büyük bir düşüş yaşamaz. Ancak insanlar BTC’nin yeniden 6000$ seviyelerini göreceğinden ve bir daha yükselme gösteremeyeceğinden korkuyor.

Kripto para yatırım firması BKCM’nin kurucusu Brian Kelly SEC’nin ETF görüşmelerini ertelemesinin beklenen bir şey olduğunu söyledi. Bu karara göre elindeki kripto paraları çıkaranlar yanlış yoldalar. Çünkü Kelly’e göre bu görüşme aslında ETF’den daha fazlasını içeriyordu. PundiXLabs’ın CEO’su Zac Cheah ise PundiX meraklarının gönüllerine su serpti. Cheah, kendi Twitter hesabından attığı tweet ile PundiX projesine güvendiklerine bu nedenle satmadan direneceklerini duyurdu. Cheah’a göre bu durum şafaktan önceki en karanlık an. Bu tweetin ardından birçok PundiX kullanıcısı satış yapmayacağını açıkladı.

Bu aşamada panik satışlarının gelmesi düşüşlerin bir süre daha devam etmesinin önünü açıyor. Elbette tüm yatırımcılar her aşamada özgürce karar veriyor olsa da satışın tek sebebinin panik olması da insanların ciddi zararlar elde etmesine neden oluyor. Bitcoin ve diğer altcoin’lere yatırım yapanların en başından belirlemesi gereken bazı sınırlar. Tolere edebileceğiniz zararı belirlemek panik satışlarının geldiği günlerde sizin için harika bir çıkış yolu sunabilir. Aksi halde yüksekten alım yapıp, düşükten panik satışı yapmak ve sonrasında yeniden alım yapmak yatırımcıları zarar döngüsüne sokabilecek davranış modellerinden birisi.

BCFocus

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir