Ana Sayfa > Haber > Kucoin, Bitcoin İşlem Ücretlerini Düşürdü

Kucoin, Bitcoin İşlem Ücretlerini Düşürdü

Düşük komisyon oranı ve işlem ücretleri ile dikkat çeken Kucoin, bitcoin işlem ücretlerini düşürdü.

Uluslararası kripto para borsası KuCoin bugün yaptığı açıklamada Bitcoin işlem ücretini 0.001 BTC’den 0.0005 BTC’ye düşürdüğünü duyurdu. Bu indirimle beraber şu anda cüzdandan çekim yapma ücreti 6.95$’a gerilemiş oldu.

KuCoin kurulduğu günden bu yana kullanıcılara düşük işlem ücreti sunmayı hedefliyor. Platform kullanıcılardan herhangi bir depozit bedeli almıyor ayrıca alım satım işlemlerinden de %1’lik bir komisyon ücreti alıyor. Bunlara ek olarak şirket sunduğu benzersiz bir müşteri desteği ve kullanıcı dostu platformu ile ön plana çıkıyor. KuCoin Bitcoin ile attığı bu adım ile beraber daha fazla müşteriye hitap etmeyi hedefliyor.

KuCoin, işlem ücretinde yaptığı indirimi resmi Twitter hesabından duyurdu. CoinMarketCap verilerine göre 24 saatlik işlem hacmi ile dev borsa en büyük 24. borsa konumunda. Borsanın 24 saatlik işlem hacmi yaklaşık 18 milyon$ civarında. Geçtiğimiz günlerde KuCoin ile HyperQuant teknolojik işbirliğine gittiklerini duyurmuştu. Fintech tabanlı bir platform olan HyperQuant, Fast Order Delivery protokolünü geliştirdi. Bu işbirliği ile beraber şirket, API protokolünü daha modern bir hale getirerek pazardaki ilk yüksek teknolojili borsa platformu haline geldi. HeyperQuant’ın fintech geliştiricileri ve mühendisleri KuCoin’in platformunu geliştirmek için birlikte çalışıyor. Bu şekilde HyperQuant’ın geliştirdiği teknolojiler ilk elden kripto para dünyasındaki yerini alacak.

Japonya’da İşlemler Sonlandı

Firma geçtiğimiz günlerde Japonya’daki işlemlerini durdurduğunu açıkladı. KuCoin yaptığı açıklamada Japonya’daki yatırımcılarına artık hizmet veremeyeceğini çünkü bunun Japonya’daki kanunlar tarafından kısıtlandığını duyurdu. Japonya’daki kripto para borsası kanunları yüzünden birçok borsa ülkeden ayrılma kararı almıştı. Bu listeye son olarak da KuCoin eklendi. Ülkenin önde gelen kripto para borsası Huobi de 2 Haziran tarihinde Japonya’daki servislerini sonlandıracağını duyurmuştu.

Kucoin Nedir?

Kucoin kullanıcı dostu olmak için yola çıkan, yaptığı kampanyalarla da dikkat çekmeyi başaran bir kripto para borsasıdır. 12 Ağustos 2017 tarihinde sisteminin ilk versiyonunu kullanıcılara sunan borsa oldukça kullanışlı bir arayüze sahip. Kullanıcıların işlem yapma hızını dikkate alarak geliştirdikleri arayüzleri ile beğeni toplayan kripto para borsası aynı zamanda yaptıkları kampanyalarla da ilgi çekiyor. Borsa kendi kripto parası KuCoin Shares sahiplerine özel bonuslar düzenlerken aynı zamanda kendi kurduğu davetiye sistemiyle de kullanıcılara bonus dağıtıyor. Şu an günlük işlem hacmi 18 milyon $ civarında olan borsa, hızla büyüyen ve piyasada yerini sağlamlaştıran girişimlerden birisi.

BCFocus

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir