Ana Sayfa > Haber > Kullanıcılar Tarafından En Çok Beğenilen 5 Kripto Para Borsası

Kullanıcılar Tarafından En Çok Beğenilen 5 Kripto Para Borsası

En değerli kripto para borsaları

Kripto para ticaretinde borsaların tercih edilmelerinde önemli olan koşullar arasında fiyatlandırma, hız, kullanıcı dostu arayüz, dil seçenekleri, güvenlik gibi unsurlar başta geliyor. Bundan birkaç yıl önce kripto para ticareti yapmak için oldukça zor ve güvensiz yollardan geçmek gerekiyordu. Ancak Bitcoin başta olmak üzere kripto para piyasasının geçtiğimiz yıl bu zamanlarda başlayan toplu boğa koşusu her sektörden deneyimli insanı bu alana yöneltti ve kripto paralar ve blok zinciri ile ilgili uygulamaların hem sayısı hem de kalitesi artmaya başladı.  Peki en iyi kripto para borsası hangisi?

Geçtiğimiz hafa kripto para borsalarını piyasa değerlerine göre sıralamıştık. Bu listede Çin’li ve Kore’li borsaların hakimiyeti görünüyordu. Bilindiği gibi Çin ve diğer Uzak Asya ülkeleri kripto paralara ilk günden beri büyük bir yatırım yapıyorlar. Bu yüzden iş parasal değere geldiğinde Coinbase ve Robinhood gibi borsaları ilk 10 içerisinde görmek imkansızlaşıyor.

______________________________________________________________________

En Değerli 7 Kripto Para Borsası               

____________________________________________________________________________________________

Kullanıcıların deneyimlerini paylaştığı ve 5 üzerinden oy verdiği bir sıralamaya göre oluşan yeni bir liste hazırladık. Bu listede kripto para ticareti yapan insanlar oy kullanıyorlar ve borsayı daha çok işlevselliğe göre değerlendiriyorlar. Siz de bu beş borsadan birini kullanıyorsanız olumlu ya da olumsuz deneyimlerinizi yorum olarak paylaşabilirsiniz.

5 – Gemini Kripto Para Borsası – Amerika

En iyi kripto para borsası

Kripto paralarla ilgileniyorsanız Winklevoss ikizlerini duymamış olma ihtimaliniz çok az. Aslında onları ilk defa Facebook’un kuruluş hikayesinin anlatıldığı The Social Network adlı filmde her ikisi de Armie Hammer tarafından canlandırılırken tanımıştık. Burada Facebook fikrini nasıl ellerinden kaçırdıklarına tanık olmuştuk. Ancak ikili belli ki önemli bir şeyler yapmayı kafalarına koymuşlardı. Bitcoin’in ortaya çıktığı ilk yıllarda ciddi bir yatırım yaparak toplam Bitcoin’lerin 100’de birine yakınını satın alan ikiz kardeşler bu parayla Amerika’da Gemini adında bir finansal şirket açtılar. Şirketin açtığı Gemini Kripto Para Borsası 2014 yılında faaliyete geçti. Gemini borsasında Bitcoin, Ethereum ve ZCash ile ticaret yapmak mümkün. Aynı zamanda geçtiğimiz haftalarda SEC tarafından uygun bulunan Gemini Doları da sitede ticarete açıldı.

4 – KuCoin Kripto Para Borsası – Çin

En iyi kripto para borsası

Kripto para ticareti yapan kullanıcıların en çok beğendikleri bir diğer borsa da KuCoin. KuCoin 2017 yılının Kasım ayında tam Bitcoin zirveyi gördüğü zamanlar açıldı. Çok şanslı bir borsa olduğu söylenemez. Ancak buna rağmen kullanıcıların ilgisini çekmeyi başardı. Diğer borsalara göre daha iyi bir arayüz geliştirdi. Kendi token parasını çıkardı ve ticaretleri bu para üzerinden oldukça düşük masraflarla sağlamaya başladı. Bu masrafların %90’ını da daha sonra tekrar kullanıcılarına dağıttığı söyleniyor. İşlem hızı olarak da KuCoin oldukça iyi durumda. Satışlarda iki dakika içerisinde parayı hesaba işleyen KuCoin alışlarda en fazla 10 dakika içerisinde işlemleri tamamlıyor. Güvenlik konusunda da alınması gereken tüm teknolojik önlemler alınmış. Ayrıca kripto paraların büyük bir kısmı güvenli tesislerde saklanıyor. Herhangi bir sorun yaşanmasına karşın KuCoin destek ekibi 7/24 devrede.

3 – Binance Kripto Para Borsası – Malta

En güvenilir kripto para borsası

Piyasa değerine göre en değerli kripto para borsaları sıralamasında Binance büyük bir farkla birinci sırada yer alıyordu. Serüveni Çin’de başlayan ancak hükumetten gelen olumsuz tavırlar sebebiyle Hong Kong’u terk etmek zorunda kalıp Malta’ya yerleşen Binance şu anda dünyanın dört bir yanına yayılmış durumda. İstanbul’da da geçtiğimiz günlerde bir etkinlik düzenleyen Binance şirketi şu anda kripto dünyasında en zengin borsa olarak görülüyor. Binance’ı bu listeye ekleyen unsurlar arasında kullanıcı dostu uygulamaları çok önemli. Örneğin dil konusuna hassasiyet gösteren bir internet siteleri var. Türkçe olarak sitedeki neredeyse bütün araçları kullanmak mümkün. Siteyi önemli kılan bir diğer unsur da listelediği ticaret çiftleri. Hemen bütün kripto para birimleri ve birçok token bu listede mevcut. Binance yapısında da tıpkı KuCoin’de olduğu gibi bir ara para birimi mevcut. Dilerseniz Binance Coin olarak bilinen bu token biriminden alarak işlemlerinizi daha uygun bir şekilde halletmeniz mümkün.

2 – Changelly Kripto Para Borsası – Çek Cumhuriyeti

En güvenilir kripto para borsası

Listemizin ikinci sırasında sürpriz bir borsa yer alıyor. Diğer dev borsalara göre daha mütevazi bir yol izleyen Changelly kullanıcılardan neredeyse tam puan almış. Changelly en çok transfer işlemlerinin kolay ve kafa karıştırmayan bir hesaplama ile yapılıyor olması ile ünlü. Bu borsada tek bir masraf modeli var; %0.5. Yapılan tüm işlemlerden bu sabit oran kesiliyor. Birçok borsadaki ödeme masrafları ile kıyaslandığında oldukça karlı bir model. Ayrıca bu borsada beklemek de yok. İşlemlerin ardından para çok hızlı bir şekilde yer değiştiriyor. Ödeme yöntemi olarak hem Visa hem de MasterCard kabul ediliyor. Changelly daha önce MinerGate’i üreten mühendisler tarafından tasarlanmış ve oldukça güvenilir bir yapısı olduğu söyleniyor. Changelly’de neredeyse tüm kripto para birimleri ve bazı token birimlerini bulmak mümkün.

1 – Coinbase Kripto Para Borsası – Amerika

En iyi kripto para borsası

Listemizin bir numarasında Coinbase bulunuyor. Kullanıcıların oylarına göre belirlenen bu listede ilk sırada Coinbase’i görmek bir tesadüf değil elbette. Coinbase sitesine giriş yaptığınız andan itibaren ürünleri YTL üzerinden takip etme şansına sahip oluyorsunuz. Coinbase’in sağladığı en önemli avantajı sahip olduğu araçları. Bu araçlardan en güzeli ortak bir takip sistemi olması. Bu araç sayesinde tüm dijital varlıklarınızla ilgili bütün detayları aynı pencereden takip edebiliyor ve anlaşılması kolay grafiklerle durumunuzu daha iyi değerlendirebiliyorsunuz. 2012 yılında kurulmuş olan Coinbase listede yer alan en köklü kripto para borsalarından biri. Ayrıca Coinbase Online Cüzdan, Bitcoin, Ethereum ve Litecoin için en güvenli online cüzdan olarak biliniyor.

 

 

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir