Ana Sayfa > Haber > Malta Başbakanının “Kaçınılmaz Bitcoin” Tahmini

Malta Başbakanının “Kaçınılmaz Bitcoin” Tahmini

Malta Başbakanının "Kaçınılmaz Bitcoin" Tahmini

Bitcoin, kripto paralar ve blok zincir teknolojisinin dünya çapında en fazla benimsendiği ülke Malta’dır. Hem halk tarafından hem de hükumet tarafından benimsenen ve desteklenen kripto para sektörü ile Malta bu konuda kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam ediyor. Dünya genelinde her geçen gün daha fazla benimsenen ve kabul gören kripto para birimleri gelişimine devam ediyor. Özellikle blok zincir teknolojisinin her alanda etkisini göstermeye başlaması sektörün daha bilinir ve tanınır bir hale gelmesini de sağlarken sektöre olan güveninde artmasını tetikledi.

Bitcoin Benimsenmesi “Kaçınılmaz Bir Son”

Malta Başbakanı Joseph Muscat geçtiğimiz gün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmayla kritp para sektörü için önemli bir açıklama yaptı. Muscat blok zincir teknolojisi ve kripto para birimlerinin yaygınlaşmasının kaçınılmaz olduğunu vurgulayarak, kripto para birimlerinin kitlesel kabulünün yakın gelecekte mutlaka gerçekleşeceğini düşündüğünü belirtti. Bununla birlikte Muscat Bitcoin ve blok zincir teknolojisinin üçüncü kişilere gerek kalmadan işlem yapabilme yeteneğinin çok önemli olduğunu ve her konuda kişilere daha fazla özgürlük sağladığını söyledi. Muscat günümüzde teknolojik gelişmelerin bir devrim yarattığına inandığını söyleyerek şunları ekledi:

“Blok zincir teknolojisi paranın kaçınılmaz geleceğinin temelidir. Daha şeffaf olması nedeniyle iyi işlerin kötü işlerden sıyrılmasına yardımcı oluyor. Blockchain’in büyük bir boşluğu doldurduğuna inanıyorum.”

Malta’nın Bitcoin ve blok zincir teknolojisine karşı olan olumlu ve yenilikçi tutumu, küresel kripto para birimi endüstrisinin övgüsünü kazandı. Dünyaca ünlü borsa Binance’ın CEO’su Changpeng Zhao ise yerel kripto para birimi şirketlerinin büyümesine yardımcı olabilmek için Malta’ya yatırım yapacağını belirtti.

Geçtiğimiz hafta Google’ın ABD ve Japonya’da kripto para reklamları alacağını duyurması sektör için oldukça olumlu bir gelişmeydi. Aslında bakıldığı zaman endüstrinin ne kadar geliştiğini ve ciddi bir potansiyele sahip olduğunu görebiliyoruz. Google dünyanın en büyük arama motoru ve kripto para birimleriyle ilgili yasakları teker teker aşmaya başlıyor. Bununla birlikte dünya çapında büyük banka ve finansal hizmet şirketlerinden birçoğu da artık Bitcoin ürünlerini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Google’ın reklam yasağını kaldırması bu adımlar için önemli derecede olumlu bir aşama olacak.

Hala dünyada Bitcoin ve kripto para birimlerinin geleceği konusunda büyük kuşkular var. Bu kuşkuların karşısında ise özellikle genç kitleler yer alıyor ve kripto sektörünün büyümesinde önemli role sahipler. Kripto para kabulü konusunda en büyük iş gençlere düşüyor. Ağustos ayında yayınlanan bir ankette ABD’li öğrencilerin yakın gelecekte kripto para birimine sahip olma oranının şu anki ülke ortalamasının iki katı olacağını düşündükleri açıklandı. Ankete katılım sağlayan katılımcıların yüzde 18’i kripto para birimi ya da Bitcoin’e sahip olduğunu ve desteklediğini belirtti. Bununla birlikte katılımcılar yeni nesil ile Bitcoin sahibi olma oranının ve benimsenmesinin artacağını ileri sürdü.

Forbes

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir