Ana Sayfa > Haber > Microsoft’un Arama Motoru Kripto Reklamları Yasaklıyor

Microsoft’un Arama Motoru Kripto Reklamları Yasaklıyor

Microsoft’un arama motoru Bing’de kripto para ilişkili reklamları engelleyeceğini duyurarak diğer internet devlerine katıldı.

Microsoft’un arama motoru Bing’de kripto para ilişkili reklamları engelleyeceğini duyurarak diğer internet devlerine katıldı. Microsoft’un resmi blogundan yapılan açıklamaya göre Temmuz ayından itibaren Bing üzerinde kripto para ilişkili reklamlar yer almayacak.

Yapılan açıklamaya göre kripto para ve kripto para ilişkili ürünlerin reklamların yasaklanmasının nedeni kripto paralar için uygulamaların yetersiz olması ve Bing kullanıcıları için risk oluşturması. Bu doğrultuda Bing Ads aracı ile reklamlar tüm dünyada yasaklanacak.

Facebook bu yılın başında platformunda kripto para reklamlarını yasaklamıştı. Google ise bu yasağı Mart ayında getirdi. Bundan kısa bir süre sonra ise Twitter sitesinde kripto para ilişkili reklamların yer almayacağını duyurdu. Nisan ayının başında LinkedIn’in kurucusu yaptığı açıklamada bu yasakların geçici olduğunu ve kripto para düzenlemeleri sağlandığında reklamların da platformlara geri döneceğini belirtti. Microsoft Bing’de bu kervana katılan son isim oldu. Geçtiğimiz günlerde birçok ana akım medyada Facebook’un kendi kripto parasını kullanıma açacağına dair önemli haberler yer aldı.

CoinTelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir