Ana Sayfa > Haber > Mike Novogratz: Büyük Projeler Bitcoin Düşüşünü Engelleyecek

Mike Novogratz: Büyük Projeler Bitcoin Düşüşünü Engelleyecek

Mike Novogratz: Büyük Projeler Bitcoin Düşüşünü Engelleyecek

Bitcoin son günlerde yaşadığı yüzde 7’lik düşüşle şu an 7.375 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Yaşanan ciddi bir geri çekilmeye rağmen bazı yatırımcılar bunu olumsuz bir gelişme olarak görmüyor. Hatta birçok önemli yatırımcı bu düşüşün çok kısa süreceğini ve önemli projelerin düşüşün önüne geçerek tekrar yükselişe yardımcı olacağını düşünüyor. Galaxy Digital’den Mike Novogratz ve Peter Smith de bu gelişmeyi bir düşüş eğilimi olarak değerlendirmeyenler arasında.

Geçtiğimiz Salı günü öğlen saatlerinde Bitcoin, kripto para piyasasının bir gecede ciddi bir düşüş eğilimi içerisine girmesiyle, aşağı yönlü bir grafik sergiledi. Kısa süre önce iyi bir performansla yükselişe geçen Bitcoin bu etkinin ardından ani bir düşüş göstermeye başladı. Bitcoin’in yanı sıra diğer kripto para birimlerinde de (örneğin Ethereum ve Bitcoin Cash gibi) ciddi kayıplar söz konusu.

Yatırımcılar Bitcoin’in Tekrar Yükselişe Geçeceğini Düşünüyor

Piyasada yaşanan hareketlilik ile Bitcoin yaklaşık yüzde 7’lik bir düşüş yaşadı ve şu an 7.375 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Fakat fiyatlarda yaşanan değer kaybına rağmen Bitcoin hacmi hala sağlamlığını koruyor. 15.7 milyar dolar olan kripto para piyasasında da aynı şekilde günlük işlem hacminde ciddi derecede olumsuz bir düşüş söz konusu değil.

Bu rakam eski piyasa değerleriyle kıyaslandığında şu an ki endüstride bu seviyeyi atlamak için önemli bir nokta olarak değerlendirilmiyor. Aslında 15.7 milyar dolar olan işlem hacmi, Bitcoin’in yıllık düşüş seviyesinde hesaplanan ortalama günlük işlem hacminden yaklaşık olarak yüzde 75 daha yüksek. Söz konusu istatistikler hala gelişmekte olan bu kripto sektörüne olan ilginin tekrar yükselmeye başlayacağını gösteren önemli işaretlerdir.

Bitcon’de yaşanan bu spesfik geri çekilmeye neden olan etkenlerin tam olarak ne olduğu ya da bunun tek bir etkene bağlı olup olmadığı henüz netlik kazanmadı. Fakat NewsBTC’nin bir haberine göre uzmanlar bunu Güney Koreli düzenleyicilerden kaynaklandığı görüşündeler. Bununla birlikte genel bir görüş var. Bu görüş Bitcoin’de yaşanan bu düşüşün temel ve teknik faktörlerden kaynaklandığı yönünde. Yaşanan düşüşü çoğu yatırımcı kısa vadeli bir düşüş olarak değerlendiriyor. Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz konuyla ilgili takipçilerine Twitter üzerinden Bitcoin’in düşüşünün geçici olduğunu düşündüğü yönünde bir tweet attı:

“Yakında Bitcoin’in dolar karşısında tekrar yükselişe geçeceğini düşünüyorum. Çok sayıda iyi ve havalı kurumsal projeler yolda ve çoğu Bitcoin ile yapılacak. Sabret.”

Novogratz’a göre iddialı firmaların Bitcoin’le yapacakları projeler Bitcoin için düşüşün kısa vadede kalacak ve tekrar yükselişe geçecek. Attığı tweetin sonunda yer alan “sabret” ifadesiyle Bitcoin’de fiyat artışı yaşanırken, hakimiyetin de artmasını beklediği anlaşılıyor. Yine kripto sektöründe çok tanınan Peter Smith de Novogratz ile aynı düşünceye sahip:

“Kurumlar kripto pazarına geldiklerinde genellikle ilk iş olarak Bitcoin satın alırlar. Bu yüzden önümüzdeki altı ay içerisinde mevcut projeler doğrultusunda Bitcoin’in diğer büyük kripto para birimlerine göre daha iyi bir performans sergileyecektir.”

newsbtc

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir