Ana Sayfa > Haber > Milyarder Yatırımcı Bill Miller: Bitcoin Kraldır!

Milyarder Yatırımcı Bill Miller: Bitcoin Kraldır!

Milyarder Yatırımcı Bill Miller: Bitcoin Kraldır!

Geçtiğimiz Cuma günü Bloomberg’e konuk olan Bill Miller kripto para piyasası hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve izleyicilere kripto piyasası hakkında bazı tavsiyeler verdi. Uzun zamandan beri kripto para yatırımı yapan ve kripto para piyasasına karşı oldukça iyimser olan Miller, yüklü miktarda kripto para yatırımı bulunduğunu ve bunun oldukça keyif verici bir yatırım olduğunu belirtti.

Miller programda öncelikli olarak kripto para piyasasında ne kadar yatırımı olduğunu açıkladı. Miller yıllardır ciddi miktarlarda Bitcoin yatırımı olduğunu vurguladı. NewsBTC’ye göre Miller son birkaç yıldır Bitcoin’e bir milyar dolarlık yatırım yapıyor ve kendi servetinin ciddi bir bölümün kripto para varlıkları oluşturuyor. Programda Miller’e kripto para sektörüne neden bu kadar yüklü miktarda yatırım yaptığı sorulduğunda ise şu cevabı verdi:

“Bu sektör nasıl sonuçlanacağını bilmediğimiz ilginç bir teknolojik deney gibi. Şu an 7.800 dolardan işlem görüyor ama yarın ne olacağını asla tahmin edemiyoruz. Bunun heyecanı da hiçbir yatırımda yok. Bence Bitcoin, bugün her yerde 100 doları taşıdığı riskten daha az risk taşıyor.”

Miller konuşmasının devamında sektördeki Bitcoin kıtlığı hakkında da yorum yaptı. Şu an dünya genelinde 25 milyon milyoner için dolaşımda olan sadece yaklaşık 17 milyon Bitcoin olduğunu belirtti. Bu rakamlara göre, her bir milyonerin bir Bitcoin kazanması durumunda fiyatın normal olmayan bir grafikle yükseleceğini belirtiyor.

Kripto Para Birimlerinin Çoğu Değersiz, Bitcoin ise Kral !

Bitcoin’de yaşanan azlığın diğer kripto para birimleri için de geçerli olup olmadığı sorulduğunda ise Miller, sektörde yer alan çoğu kripto para biriminin değersiz olduğunu belirtti. Kripto para birimleri arasında Bitcoin’in yerinin her zaman farklı olduğunu dile getiren Miller, BTC’yi hiçbir zaman sıfırlanmayacak bir para birimi olarak nitelendirdi. Bununla birlikte Bitcoin’in bu sektörde en istikrarlı dijital para birimi olduğunun da altını çizerek Bitcoin’e olan güvenini vurguladı. Uzun yıllardır Bitcoin’e yatırım yaptığının altını çizen milyoner, bu yatırımlarının herhangi bir zararını görmediğini aksine bu yatırımların ciddi kazançlarla sonuçlandığını belirtti.

Bitcoin’e yatırım yapmanın oldukça avantajlı yönlerini yaşayarak gördüğünü belirten Miller, Bitcoin’in altına benzetilmesinin çok yerinde bir tabir olduğunu düşündüğünü söyledi. Geleneksel bankacılık işlemlerinin Bitcoin’i serbest bırakması halinde ilerleyen süreçlerde Bitcoin’in doğrudan altına alternatif olacağını belirtti. Ayrıca şu an 8 trilyon dolar piyasa değeri olan altının üçte birinin, ilerleyen süreçlerde Bitcoin’in olacağını düşündüğünü belirtti. Yani Miller’e göre tahminleri çıkarsa önümüzdeki birkaç yıl içerisinde Bitcoin’in 2.5 trilyon dolarlık piyasa değeri olacak. Böylece doğrudan altına alternatif bir yatırım aracı olabilecek.

Miller konuşmasının sonunda Bitcoin yatırım tavsiyesinde bulunarak, yatırımcıların bunu bir milli piyango bileti olarak görmelerini istedi. Bir milli piyango bileti gibi yatırımlarının 10, 20 hatta 50 misli kazanç sağlayabileceği, olumlu beklentili bir piyango bileti olarak görmeleri tavsiyesinde bulundu.

newsbtc

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir