Ana Sayfa > Haber > Milyarder Yatırımcı Novogratz: 10.000$ Bitcoin için Mutlak Sonuç

Milyarder Yatırımcı Novogratz: 10.000$ Bitcoin için Mutlak Sonuç

Novogratz Bitcoin 2018 yılı sonuna kadar 10.000 dolar olacak açıklamasında bulundu.

Milyarder yatırımcı Michael Novogratz, en popüler kripto para birimi Bitcoin için %30’luk artış tahmininde bulundu. Fortress Investment Group’un eski fon yöneticisi olan Novogratz daha önce de Bitcoin ve kripto para birimleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuş; kripto para birimlerinin büyük projelerden destek alacağını ifade etmişti.

Yatırımcı, Bitcoin’in 6.800$, 8.800$ ve 10.000$ seviyelerini geride bıraktığı zaman şirketlerin bu alana güvenilir saklama çözümlerini değerlendirmek amacıyla gireceğini açıklamıştı. Novogratz geçtiğimiz hafta yaşanan Ripple yükselişinin nedenlerini de içeren bir açıklama yaptı. Gerçek para yatırımcılarının bu alana yatırım yapacağını ifade eden Novogratz’a göre bu yatırımların başlaması alt yapısı olan kripto paralarda boğa piyasasını hareketlendirecek. Şu andan itibaren bu durum 3 ila 6 ay içerisinde büyük şirketlerin ve fonların bu alan yatırım yapması için bir işaret olacak diye sözlerine devam eden Novogratz için Bitcoin’in 10.000$ olmaması için hiçbir neden yok. 21 Eylül itibariyle kripto para piyasalarının değerlemesine 25 milyar dolar eklendi. Ripple’ın değerindeki %100’ü geçen artış ve Ethereum’da yaşanan güçlü momentum bu değer artışını tetikledi. Novogratz kripto para piyasalarının 20 trilyon dolara ulaşmasını sağlayacak bir sonraki uzun vadeli rallinin fırsatı kaçırma korkusu yaşayan emeklilik fonları, finansal riskten korunma fonları tarafından tetikleneceğini vurguladı.

Yatırımlar Piyasayı Güçlendiriyor

Morgan Stanley ve Citigroup önümüzdeki aylarda  mevcut altyapılarına kripto para saklama çözümleri ekleme planlarını olduğunu açıklamıştı. BitGo ve Coinbase güvenilir ve düzenlenmiş saklama hizmetleri sağlayıcı olarak çalışıyorlar. Şirketlerin kripto para piyasasına girme noktasında güvenebilecekleri yeterli sayıda ürün var. Bu nedenle yıl sonuna kadar bireysel yatırımcılar tarafından desteklenen Bitcoin’in bir sonraki rallisinde kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceği düşünülüyor.

2017 yılında geleneksel finans sektöründen kripto pazarına hareket hakkında tartışmalar oldu. Ancak o dönemde kurumları cezbedecek altyapı yoktu. Bazı kurumlar pazara ilgi gösterse bile varlık sınıfına yatırım yapmak için kullanabilecekleri herhangi bir hizmetin olmadığı anlamına geliyordu. Coinbase ve BitGo gibi firmalar bu alanda oldukça büyük ilerlemeler kaydetti. Bununla birlikte Bitcoin ivmesini sürdürdüğü sürece 2019 yılına kadar piyasalarda önemli bir yükseliş olması bekleniyor. Bitcoin, Ethereum ve Ripple gibi dikkat çekici bir yukarı yönlü hareket kaydetmemesine rağmen dominant kripto para biriminin son 2 aydır göstermiş olduğu istikrar ile orta vadeli performans için olumlu olarak değerlendiriliyor.

CCN

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir