Ana Sayfa > Haber > Mitsubishi Her Yerde Kullanılabilecek Bir Kripto Para Çıkarıyor

Mitsubishi Her Yerde Kullanılabilecek Bir Kripto Para Çıkarıyor

Mitsubishi Heryerde Kullanılabilecek Bir Kripto Para Çıkarıyor

Dünyanın en iyi beş bankasından biri olan Mitsubishi UFJ Financial Group,  2019’a kadar tescilli bir kripto para birimini test etme niyetinde olduklarını açıkladı. Buradaki fikir, başlangıçta paranın birkaç müşteriye aktarılacağını ve böylece sektörlerde perakende alımlar yapılırken olası hataları görebilmek.

Bu hamle ile aslında Japonya, ülkenin iş kültürünün bir kripto para geleceği üzerinde bahis yaptığını gösteriyor.

Mitsubishi UFJ Financial Group, Inc, 2019’a kadar kendi kripto tokenı MUFG Coin’i çıkarmaya hazır görünüyor.

Mitsubishi bu konuda Dünyadaki kripto para biriminde bir varyasyonu yayınlayan ilk büyük banka olacak gibi görünüyor.

İlk aşamada, 2019’da 100.000 kullanıcıyla MUFG Coin’in test edilmesi, perakende satış noktalarından, giyime ve gıdaya kadar her şeyde alışveriş yapma imkanı sunacak.

Geçtiğimiz yıl MUFG başkanı Nobuyuki Hirano, bankanın “sanal para birimlerinin sorunların üstesinden gelecek ve son derece faydalı bir para birimi yaratmaya” çalışılacağını vurgulamıştı. Hirano iki şeye vurgu yapmıştı:

Bankanın kriptoları izleyebileceğine dair bir onay  ve BTC yasal ihalesine hükmedebilecek bir Japonya’da, BTC gibi yaygın para birimlerinin nasıl oluştuğunun araştırılması gerektiği.

MUFG’nin dijital çalışmaları için Mitsubishi diğer bankalardan da işbirliği halinde olmalarını bekliyor.

Mitsubishi United Japan of Japan Group (MUFG), 2.5 trilyon dolar değerindeki sahip olduğu varlığı ve dünyada bir holding şirketi olarak ikinci sırada yer almasıyla kripto para sektörüne büyük bir hareketlilik getirecek gibi görünüyor.

Reddit

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir