Ana Sayfa > Haber > Monero Bu Hafta Önemli Bir Yükseliş Elde Etmeyi Başardı

Monero Bu Hafta Önemli Bir Yükseliş Elde Etmeyi Başardı

Kripto Para Haberleri

Satis Group tarafından yayınlanan boğa piyasası beklentisi raporu üzerine Monero’nun fiyatı yükselişe geçti. Özellikle gizlilik üzerine önemli çalışmalar yapan Monero’nun artışı dikkatlerden kaçmadı. XMR/USD paritesi 30 Ağustos tarihinde güçlü bir ayı hareketinin 110$ seviyesinin geçilmesini engellemesi ile beraber 97.36$ seviyesinden işlem görüyordu. Aynı gün yayınlanan rapor da önümüzdeki on yıl içerisinde Monero yatırımcılarının önemli gelirler elde edeceği açıklanınca kripto paranın yükselişine neden oldu. Bu raporun Bloomberg’de yer alması ile beraber XMR fiyatı tırmanmaya başladı. XMR/USD paritesinde önemli bir direnç noktası kırıldı. Özellikle Asya ülkelerinden yapılan işlemler sonrasında fiyatlar 28 Haziran’dan bu yana en yüksek seviyesine ulaşarak 142.70$ seviyesine yükseldi. 

Monero’nun Geleceği

Yayınlanan rapora göre Monero’nun fiyatı önümüzdeki yıllarda %38,391 artış gösterecek. Yapılan çalışmaya göre gelecekte XMR gibi anonim kripto para projeleri küresel çapta bu sektöre olan ilgiyi arttıracak. Gelecekte özellikle kaynak kodu gelişimi açısından daha aktif olan ağların daha fazla talep görmesi bekleniyor. Büyüyen ekosistemler, artan kullanıcı sayıları kripto paralara olan merakı daha da arttırıyor. Monero’nun aktif geliştirici ekibi ve giderek artan topluluğu kripto paranın potansiyelini ortaya çıkarıyor.  

XMR/USD Teknik Analizi

XMR/USD paritesindeki son hareket ile beraber orta vadede alış hareketlerinin artmasına neden olabilir. XMR/USD paritesinde şu anda yatırımcılar uzun vadeli pozisyon almaya çalışıyor. Bu pozisyonlar önemli miktarda kar getirebilir. Monero’nun 142$’lık direnç noktasını kıramaması daha bir süre daha bu seviyelerde kalacağını bir göstergesi. Ancak yukarı yönlü bir hava daha yakalandığında yükselişe devam edebilmesi için ilk olarak 148$ ardından ise 151$ seviyelerini geçmesi gerekiyor. 

Gizlilik İlkesi Devam Edecek

Monero kripto para birimleri arasında gizlilik konusunda en hassas davranan kripto para birimlerinin başında geliyor. Bu yüzden 2014 yılında ortaya çıktığı ilk günden beri katılımcılarını artırmaya devam ediyor. XMR ayrıca ilk on değerli kripto para birimi arasında gizlilik ilkesini öncelik edinmiş tek marka konumunda. XMR aynı zamanda madencilik işlemlerinde merkezsizliği koruma altında tutmak için proof of work prosedürünü kullanıyor. Monero daha önce Bytecoin olarak kripto para birimleri arasında gizlilik ilkesi sebebiyle başı en çok sıkışan sistem olmuştu.

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir