Ana Sayfa > Haber > Morgan Creek Capital’in CEO’su Ethereum’un Geleceğini Parlak Görüyor

Morgan Creek Capital’in CEO’su Ethereum’un Geleceğini Parlak Görüyor

Morgan Creek Capital’in CEO’su Ethereum’un Geleceğini Parlak Görüyor

8 Eylül’de Yahoo Finance’dan Dion Rabouin, Rick Newman, Dan Roberts ve Morgan Creek Capital’in CEO’su Mark Yusko kripto para birimleri ve Ethereum ile ilgili bazı analizlerde bulundular. ETH’nin değerinin 2018’de en düşük seviyesini görmesi, ICO’lar ve Ethereum’un muhtemel geleceği hakkında birçok konu hakkında tartıştılar.

Dan Roberts pek çok ICO projesinin sahte ya da aldatmaca üzerine kurulu olduğunu ve aldatmaca olmayan ICO’ların da ETH’lerini dağıtmak için aceleci davrandıklarını belirtti. Mark Yusko ise İnternetin geçmişten bugüne kısa analizini yaparak konuşmasına başladı. Yusko İnternetin 1996’da fırsatlar yarattığını ve ticaretin dijitalleşmesine izin verdiğini söyledi. Bununla birlikte ETH’nin 2024 yılında başlayacak olan TrustNet’i oluşturmak için tasarlanmış bir protokol olduğunu belirtti. Yusko sözlerine şu şekilde devam etti:

“İnsanlar bundan altı yıl sonra İnternetin ve Google’ın ne kadar iyi olduğunun farkına varabilir. 1993 ya da 1994 yılında kullanılan İnternette Google sadece biliniyordu fakat kimse bunun bu kadar önemli bir araç haline geleceğini düşünememişti. Şu an ise Google tüm dünya için vazgeçilmezler arasında yer alıyor.”

Mark bunun yanı sıra TCP/IP, HTTP ve SMTP gibi İnternet protokolleri hakkında da konuştu. Mark’a göre bu protokoller geliştiricilerin akıllı telefonlar ve diğer teknolojileri yaratmasını sağladı. Ayrıca Ethereum’un TrustNet’i oluşturmada kişilere yardımcı olacak başka protokoller oluşmasına da yardımcı olduğunu ekledi. Mark İnternet ile TrustNet’in arasındaki farkı farklı bir şekilde açıkladı. İnternette protokol geliştiricileri TCP/IP’nin yaratıcısı Tim Berner Lee’nin zengin bir adam olmadığını ancak Zuckenberg ve Sergei gibi uygulama geliştiricilerinin bu servetin oluşmasında etkili olanlar olduğunu ekledi.

Ethereum’un Geleceği Çok Parlak

Yusko aynı zamanda protokollerin daha fazla değeri olması gerektiğini ve sonuçta Ethereum’u gelecekte bu projelerin daha önemli ve karlı bir hale getireceğini açıkladı. Ethereum’un bünyesinin çok güçlü olduğunu ve gelecekte daha da güçleneceğini düşünüyor. Yusko Ethereum’un geleceğinin çok parlak olduğunu ve bir şekilde vazgeçilmez projeler arasında yerini alacağını düşünüyor. Ona göre Bitcoin ve Ethereum arasındaki fark Bitcoin’in dünyadaki en güçlü bilgisayar ve aynı zamanda en güvenli ağ olan Blockchain üzerinde bir uygulama olması. Öte yandan Ethereum TrustNet’in World Wide Web’inden farklı olarak düşünülüyor.

Dion Rabouin, Jordan Belfort’un Bitcoin hakkında yaptığı yorumlara yanıt verdi. Jordan’ın Bitcoin’in bir aldatmaca olduğunu söylemesi üzerine ise bunlara inanmadığını ve bunun farklı bakış açılarından kaynaklandığını belirtti. Rabouin sektörde yer alan her projenin bir şekilde kötü amaçlarla kullanılabileceğini ve bunun hayatın olağan akışına dahil olduğunu belirtti. Mark Yusko ise bu konuda Rabouin’e katılarak şu şekilde yanıt verdi:

“Sorun şu ki Bitcoin, Ethereum ya da başka bir kripto para birimi aldatmaca olarak çıkmış olamaz. Fakat sermayenin olduğu her yerde kötü insanlar ortaya çıkacaktır ve bir şekilde bunları kötüye kullanacaktır.”

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir