Ana Sayfa > Haber > NASDAQ Önümüzdeki Yıl Kapılarını Kripto Paralara Açabilir

NASDAQ Önümüzdeki Yıl Kapılarını Kripto Paralara Açabilir

Önümüzdeki yıldan itibaren NASDAQ üzerinden kripto para ticareti mümkün olacak.

Piyasa değeri olarak dünyanın en büyük ikinci menkul kıymetler borsası olan NASDAQ önümüzdeki yıl kripto para listelerini yayınlayacağı ve ticaretini gerçekleştireceği bir platform hazırlıyor olabilir. 2017 yılında Chicago Ticaret Borsası CME, kripto para tabanlı finansal ürünler çıkarmaya başlamıştı. NASDAQ da kripto para dünyasına girmek için son adımlarını atıyor olabilir.

Şirket saha önce de 2018 yılında vadeli kripto para işlemleri yapmayı planlıyordu ancak bu gerçekleşmedi. Borsanın 2019 yılında bu hizmeti vermeye başlaması ile beraber daha fazla kurumsal kripto para akışı gerçekleşmesi bekleniyor. Amerika Birleşik Devletleri Sermaye Piyasası Kurulunun (SEC) daha fazla ETF’ye onay vermesi ile beraber bu akış maksimize edilebilir. Kurulun, Gemini ve diğer bazı borsaların isteklerini reddetmesinin en büyük sebebi o güne kadar hiçbir federal borsanın Bitcoin ya da başka bir kripto para desteği vermemesiydi. 

Yakında Kripto Para Ürünleri Borsalarda Karşımıza Çıkabilir 

NASDAQ’ın kripto para ticareti 2019 yılının ilk ya da ikinci çeyreğinde hizmete girebilir. Henüz bu projeye yönelik herhangi bir resmi açıklama gerçekleştirilmedi ancak bu alana yönelik yoğun bir çalışmanın gerçekleştirildiği bilinen bir şey. Özellikle bu çalışmada Winklevoss kardeşlerin kurduğu Gemini gibi diğer borsalarla iş birlikleri de gerçekleştiriliyor. 

Gemini ile dev borsa arasında sıkı bir ilişki bulunuyor ve bu ilişki giderek büyüyor. Gemini’nin çalışan sayısını bu yıl içerisinde ikiye katlaması da NASDAQ ile birlikte yapılan yoğun çalışmaya bağlanıyor. NASDAQ ve onun liderliğinde gerçekleştirilecek olan bu projede teknolojik alt yapıyı Gemini’nin sağlaması bekleniyor. Dünyada birçok finansal kurum kurumsal olarak düzenlenmiş uluslararası kripto para ticareti hizmeti veren ilk firma olmak için birbiriyle yarışıyor. NASDAQ’ın elinde çok güçlü imkanlarının olması onu bu alanda ilk sıralara yerleştiriyor. 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir