Ana Sayfa > Haber > Nebulas’ın Piyasa Fiyatı Neden Değerinin Altında?

Nebulas’ın Piyasa Fiyatı Neden Değerinin Altında?

Nebulas Nedir?

Toplam piyasa değeriyle 65. Sırada yer alan Nebulas’ın NAS jetonu, son zamanlarda yükselişe geçen BTC’nin aksine piyasa değerinin altında işlem görüyor. NAS jetonunun piyasa değerinin altında işlem görmesinin sebebi ise spekülasyonlar değil, yeni nesil blok zinciri uygulamaları için Nebulas sisteminin sunduğu özelliklere dayanıyor. NAS şu an 3.23 dolar civarında işlem görüyor. Hal böyle olunca akıllara Nebulas’ın NAS jetonunun fiyatının düşük olmasının sebeplerinin ne olabileceği geliyor?

Nebulas (NAS) Geliştirici Teşvik Programı (DIP)

Geliştiriciler yeni uygulamaların ortaya çıkması ve hataların keşfedilmesi gibi en önemli konularda söz sahibi olan blok zincir sisteminin can damarlarıdır. NAS bu konuda geliştiricileri teşvik etmek adına, beş milyon dolarlık Geliştirici Teşvik Programına liderlik yapıyor. Yani Nebulas web sitesi üzerinde de görüleceği gibi ekosistemi iyileştirmeye katkı sağlayan herkesi NAS jetonu ile ödüllendiriyor. Ödüller şu an yaklaşık 715 dolar civarında değişiklik gösteriyor. Bununla birlikte Nebulas ekosisteme yatırım yapmak amacıyla bir Toplumsal Kalkınma Fonu oluşturulduğunu da duyurdu. Bu, geliştirici sözleşmeleri, akademik araştırmaların kolaylaştırılması ve ağdaki ürünler için tasarlama şeklinde yapılacak.

NAS platformunda günlük 35.000’den fazla işlem gerçekleştiriliyor. Platformdaki dApp’lerin kodlanması ise dünya çapındaki geliştiriciler tarafından kullanılan JavaScript kullanılarak yapılıyor. DIP, her ay en iyi uygulamayı oluşturana 20.000 NAS ödülü veriyor. Yani bu iyi yapılmış bir uygulama için yaklaşık 76.000 dolar gibi bir ödül demek oluyor.

Sağlam Temeller

Nebulas Blockchain’i dApps geliştirmek için en iyi platform haline getiren çeşitli sebepler var. Örneğin platform çok hızlı ve saniyede 2000 işlem gerçekleştiriyor. Ayrıca ağ 697.553 işlem sayısıyla, Ethereum’un günlük işlem sayısını aşmış durumda. Yani bu da NAS ağının gerilim altında da rahatlıkla çalışabileceğini kanıtlıyor. Bununla birlikte NAS Rank sitemini kullanması da blok zinciri için oldukça önemli bir gelişme.

NAS Rank (NR) akıllı sözleşmeler, nakite dayalı dApp’ler, kullanıcı varlıklarının dağılımı ve kullanıcılar arasındaki etkileşimi adrese dayalı sıralama sistemiyle gerçekleştiren bir sistem. NR Nebulas’ın Proof of Dedication (PoD) algoritmasıyla çalışıyor.

NAS kendi kendini geliştiren bir blok zinciri sağlayarak bu yolda geleceğe sağlam temellerle ilerlemeyi hedefliyor. Bu blok zincirin güvenliğinin her zaman ana Nebulas ağında olmasını sağlıyor. Geçtiğimiz günlerde yayınlanan Çin Bilgi Teknolojileri Gelişim Merkezi’nin (CCID) yayınladığı derecelendirme raporunda Nebulas’ın üçüncü sırada olmasına da katkı sağlıyor.

Uzun Vadeli Ortaklıklar

NAS sadece Haziran ve Temmuz aylarında 5 ortaklığa imza attı. Bu ortaklıklar Nebulas’ı çeşitli yönlenden güçlendirmek adına yapılmış önemli iş birlikleri. Sağlam şirketler ve servis sağlayıcılar ile devam eden iş birlikleri Nebulas ağının ve ekosisteminin güçlü bir şekilde ilerlediğinin kanıtı olarak görünüyor.

Yukarıda belirttiğimiz bu etkenler Nebulas’ın daha sağlam uygulamalar oluşturabilmesi için katkı sağlayacak adımlar. Bu adımlar ile Nebulas 2018 sonunda daha sağlam bir şekilde karşımıza çıkabilir.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir