Ana Sayfa > Haber > NEM (XEM) Spor ve Sporcular için Engate Uygulamasını Başlatıyor

NEM (XEM) Spor ve Sporcular için Engate Uygulamasını Başlatıyor

NEM (XEM) Spor Tarihinin Bütünlüğünü Korumak İçin Bir Uygulama Başlatıyor

NEM (XEM) spor tarihinin bütünlüğünü korumak ve sporcularla sporseverlerin kaynaşmasını sağlamak amacıyla yeni bir uygulama başlatıyor. NEM Vakfı 17 Temmuz’da Twitter’da yaptığı bir açıklamayla yeni bir Blockchain altyapılı uygulamanın kurum tarafından başlatılacağını duyurdu. Proje Engate, NEM’in Blockchain teknolojisini kullanarak Eylül ayında spor camiası için canlı bir video eğlence platformu yayınlayacak.

Engate, BIT (Bilgi ve İletişim Teknolojileri) uygulaması için Blockchain desteği, yazılım geliştirme ve danışmanlık hizmetleri sunuyor. Uygulamaya konulacak bu projenin lansmanı spor ve kripto para işbirliği için oldukça önemli bir adım olacak. Lansmanda aktif spor topluluğu üyeleriyle önemli olabilecek bağlantılar kurarak jeton ekonomisini inşa etmek için ciddi teşvikler sunulacak. Bu teşvikler hem sporcuları hem de taraftarları içerecek.

Tokushima Indigo Socks beysbol takımı sahibi Kenji Arai projeyle ilgili şunları söyledi:

“Engate’in tüm topluluğa sunduğu bu projenin gelecek vadeden sporcuların karşılaştığı bir takım finansal zorluklara yeni çözümler getireceğini düşünüyoruz. Spor dünyasına yeni bir eğlence deneyimi gelmesinden de ayrıca mutluluk duyuyoruz. Bu proje hayranların takımlar ve sporcularla birlikte eğlenmelerine olanak tanıyor.”

“Tipping” Kavramı

NEM Blockchain, blok zinciri teknolojisini geçmiş ile entegre ederek canlı spor tarihini yakalamak için yenilikçi bir yol buldu. Tipping olayı, gerçek zamanlı olarak sıra dışı bir olay veya ipucu bulduklarında, görüntüleyenlerden ipucu getirme anlamına geliyor. Bu ipuçları sporculara finansal destek sağlamak ve ihtiyaç durumunda takımlara fon sağlayabilmek için kullanılacak. Oyunda fanlar, oyuncular, sporcular ve diğer herkes blok zincirine kaydedilecek. Bu şekilde spor tarihinin bütünlüğü sağlanmış olacak. Reina Senda Ladies Soccer Club Başkanı Jun Yamaguchi, kadınların da sporda yer alması bağlamında şunları söyledi:

“Kadınların da futbolda var olması ve fanlarla sporcuları canlandırmak için oldukça hevesliyiz. Entate’in yeni projesine katılmayı dört gözle bekliyoruz ve bunun kadın futbolu için önemli bir aşama olacağını düşünüyoruz.”

Bununla birlikte Engate sporcuların antrenman günlerinden emeklilik günlerine kadarki yolculuğunun kaydedilmesini Blockchain teknolojisiyle kaydetmeyi hedefliyor. Yani ekiplerin zaman çizelgesi, performans, verimlilik gibi önemli detaylar veri toplama şeklinde kaydedilecek.

NEM Blockchain protokolü de Engate’in tipping sürecinde kullanılacak bir simge oluşturdu. Dijital jeton belirli verileri içerecek bir değer birimi taşıyacak. Sempati, teşekkür, söz gibi duygusal parametreler de bu belirteçler ve ya Engate noktaları ile doğrulanacak. Bu taraftarların takımlarıyla ve sporcularla kuracağı duygusal desteklerini belirteçler aracılığıyla ifade etmelerini sağlayacak.

Geçtiğimiz günlerde NEM, IoT’un uygulamasıyla tarım ve hayvancılık sektöründe blok zincirinin getireceği yenilikler hakkında düşüncelerini paylaşmıştı. NEM Vakfı, araştırma ve geliştirme amaçlı Yeni Zelanda ve Avusturalya’da iki blok zincir uygulaması kurdu. Bu doğrultuda NEM akademik alanda blok zincir yolculuğunu da başlatmış oldu. NEM Vakfı eğitimin yanı sıra küresel olarak da blok zincir teknolojisinin benimsenmesi için çalışmalarına devam ediyor.

ambcrypto

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir