Ana Sayfa > Haber > New York Başsavcısından Kripto Para Borsalarına İnceleme

New York Başsavcısından Kripto Para Borsalarına İnceleme

New York başsavcısı kripto paraları inceleyecek.

17 Nisan tarihinde New York Başsavcılığından yapılan basın açıklaması ile new York Başsavcısı Eric Schneiderman’ın dünyaca ünlü kripto para borsaları üzerinde inceleme başlattığı duyuruldu.

Yapılan açıklamaya göre inceleme kripto para borsalarının politikaları ve uygulamaları araştırılacak. Bu inceleme kapsamında on üç büyük kripto para borsasına operasyon bilgileri, iç kontrol mekanizmaları ve diğer önemli konularda bilgi paylaşımı için mektup gönderildi.

Eric Schneiderman yaptığı açıklamada kripto paranın yayılması ile beraber hem New York hem de ülke vatandaşlarının yatırım yaptığında şeffaflık ve hesap verilebilirlik haklarına sahip olduklarını ancak tüketicilerin bu platformların adaletini, dürüstlüğünü ya da güvenliğini değerlendirebilmek için gerekli olan bilgilere sahip olmadıklarını belirtti. Borsalara gönderilen üç sayfalık mektupta, kripto para yatırımcıları, kullanıcılar ve borsalar arasındaki şeffaflığın arttırılması amacıyla sanal para borsalarının nasıl işlediğinin açıklanması gerekliliği yer aldı.

Binance, bitFlyer, Btifinex, Bittrex, Bitstamp, Gate.io, Gemini, GDAX, Huobi.Pro, Kraken, Poloniex ve Tiden Schneirderman’in inceleme başlattığı borsalar. Bu borsalardan market manipülasyonuna karşı nasıl bir güvence geliştirdikleri, bot kullanımı, halka açık olmayan takas bilgilerinin nasıl kullandığı ve müşteri varlıklarının nasıl korunduğuna dair bilgiler istendi. Bu hareketin ortalama bir yatırımcının kripto para yatırımı yapmadan önce aldığı riskleri ve yatırım yaptıktan sonra sahip olduğu güvenceleri daha iyi bir şekilde kavrayabilmesi için gerçekleştirildiği açıklandı.

Cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir