Ana Sayfa > Haber > 12 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Chain Republic – Smart Valley – Swytch

12 : 07 | Günün Öne Çıkan ICO’ları #Chain Republic – Smart Valley – Swytch

Günün Öne Çıkan ICO'ları

Dünyanın dört bir tarafından yazılımcılar ve fikir sahiplerinin ortaklaşa geliştirdikleri Blockchain alt yapılı yeni uygulamalar piyasaya çıkmaya devam ediyor. Bugün yine piyasaya çıkmak üzere olan birçok ICO var. Bu yazıda bugün markette yerini alacak olan ICO’lar arasından üç tanesi tanıtılacak.

Bugün seçtiğimiz ICO’lardan ilki oldukça güzel bir proje. Smart Valley adındaki bu projenin ana hedefi iş yapacak olan insanları birbirine bağlamak. Örneğin bir fikriniz var ya da bir yazılımcı veya tasarımcısınız. Smart Valley size uygun projeleri bulmayı vaat ediyor. Tanıtılacak olan bir diğer ICO da Chain Republic. Blockchain tabanı bu savaş oyununda var olan ülkelerde çeşitli para kazanma yolları geliştirilmiş. Son olarak yeşil enerjiyi destekleme projesi olan Swytch projesini tanıtacağız.

Bu yazının bir yatırım tavsiyesi olmadığını her zaman olduğu gibi hatırlatmak isterim. Bu ICO’lar henüz bugün piyasadaki yerlerini alacak ve projeler yarın hayata geçecekler. Bu yüzden detaylı bir inceleme yapmaksızın yatırım yapılmamasını öneririz. Ancak unutmamakta yarar var ki bu projelerden bazıları yatırımcılarına büyük paralar kazandırma ihtimali taşıyorlar.

Özgür Fikirler Uyumlu Ortaklıklar – Smart Valley

Silicon Valley yani Silikon Vadisi bildiğiniz gibi Kaliforniya’da yer alıyor ve dünyanın teknoloji merkezi halinde. Muhtemelen bu proje de ismini buradan devşirmiş. Smart Valley çeşitli meslek gruplarından insanların aynı çatı altında tek bir projede çalışmalarını sağlamaya yönelik bir platform. Burada hangi meslek grubunda olduğunuzun pek bir önemi yok. Bir mühendis ya da bir müzisyen olarak herhangi bir projeye dahil olmanız da mümkün. Smart Valley yarattığı bu yeni ortaklıkların kendi kripto parasını kullanmasını istiyor doğal olarak. Ethereum platformuna gömülü olarak çalışacak bu yeni kripto paranın teknolojik güvencesi ETH alt yapısı ile sabit tutuluyor. Ayrıca sistemde şimdiden yer aldığı iddia edilen yatırımcılar ve fon kaynakları sayesinde Smart Valley platformunda yeşeren başarılı projelerin mali kaynak bulması da sıkıntı olmayacak. Dünyanın dört bir tarafından her konuda bilgi sahibi olan insanların ortaya güzel ürünler çıkarabileceği anlamlı bir platform gibi görünüyor.

Smart Valley Resmi Sitesi : smartvalley.io

Chain Republic Blockchian Çevrimiçi Oyunu

Chain Republic de yine bugün halka arzı gerçekleşecek olan uygulamalardan bir tanesi. Bu platformda içerisinde gerçek ülkelerin yer aldığı geniş çaplı bir strateji oyunu geliştirilmiş. Merkezsiz ve adminsiz olan oyunun içerisinde istediğiniz meslek dalını seçerek kendinize yeni bir karakter oluşturuyorsunuz. Bu karakterin davranışları üzerinden oyun devam ediyor. Aslında benzerlerine facebook’da rastladığımız bir oyun gibi görünse de uygulama geliştiricilerinin yorumlarına göre oyun gerçek yaşamdaki hemen her alanı kapsıyor. Buna savaşlar da dahil. Oyunun içerisinde bugünün gerçek ülkeleri olduğundan politik anlamda çıkmaza düşüldüğünde savaşlar da başlayabiliyor. Oyunun ekran görüntüleri ve oynanış videoları resmi sitede yer almıyor. Youtube sitesinde aratıldığında da Republic oyununun videoları ile karşılaşılıyor. Halka arzı gecikmiş bir proje olmasına rağmen görsel hazırlıkları bana biraz yetersiz geldi. Fikir olarak çok güzel duruyor. Gerçi şimdi IR oyun firmaları da aynı senaryoları oyun haline getirmeye hazırlanıyor. Bakalım bu mücadeleden kim galip ayrılacak.

Chain Republic Resmi Sitesi : www.chainrepublik.com

Daha Temiz Bir Dünya Hayali – Swytch ICO

Swytch yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımını yaygınlaştırmak ve insanları bu konuda bilinçlendirmek için ortaya çıkarılmış bir proje. Proje sahipleri bu konuda insanların farkındalık seviyelerinin artmaları gerektiğine değiniyorlar. Her gün artan CO2 salınımının dünyamıza zarar verdiğine ve yenilenebilir enerji kaynaklarının dünya genelinde artması gerektiğine inanıyorlar. Bu amaçla ortaya çıkardıkları Swytch projesinde token kazanmanın çeşitli yollarını belirlemişler. Bunlardan en önemlisi kuşkusuz yenilenebilir enerji üretimi. Kendi çapınızda bir tesis kurup yenilenebilir enerji üreterek ve bunu sisteme bildirerek platformun tokenlerinden kazanmak mümkün. Umarız bu proje bir işe yarar ve artık oksijeni bol bir hava solumaya başlayabiliriz.

Swytch Resmi Sitesi : swytch.io

 

Batıkan Kartal
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir