Ana Sayfa > Haber > Opera Yerleşik Kripto Cüzdanlı Yeni Sürümünü Tanıttı

Opera Yerleşik Kripto Cüzdanlı Yeni Sürümünü Tanıttı

İnternet Tarayıcısı Opera, İçerisinde Yerleşik Bir Kripto Cüzdanı Olan Yeni Sürümünü Tanıttı

İnternet tarayıcısı Opera içerisinde kripto para birimi cüzdanı da içeren yeni bir güncelleme getiriyor. Opera’nın piyasaya sürmeye hazırlandığı bu yeni kripto para cüzdanının kullanıcılarına ödeme yapma ve ödeme alma gibi işlemlerde oldukça önemli kolaylıklar sağlayacağı belirtiliyor. Bitmain’in Opera’ya yatırım yapmasının hemen ardından böyle bir güncelleme zaten bekleniyordu.

Bununla birlikte bu kripto para cüzdanının Ethereum Web3 API’yi de destekleyeceği belirtildi. Opera tarafından yapılan açıklamaya göre yeni cüzdanın jetonları (token) ve kripto para ile ilgili diğer ürünleri otomatik olarak sistemine ekleyeceği belirtildi.

Yeni Cüzdan ile Ödeme İşlemleri Hızlanacak

Dünyaca ünlü internet tarayıcısı Opera, kullanıcıları için yeni bir sürüm yayınlamak üzere olduğunu açıklayarak, kullanıcılarına artık daha hızlı kripto para işlemi yapabileceklerinin müjdesini verdi. Yeni sürümde tarayıcıda kullanımı kolay ve yerleştirilmiş (yani hazır olarak) bir kripto para birimi cüzdanı hizmeti sunulacak. Bu yenilik ile Opera işletim sistemleri ve cihaz kullanıcıları artık, ek bir cüzdan ya da şifrelenmiş ödemelerine gerek kalmadan işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Opera Kripto ürün geliştirme sorumlusu Charles Hamel Çarşamba günü yaptığı açıklamada yeni yazılım ile ilgili şunları söyledi:

“Bu yeni sürüm Opera’nın Android için oluşturduğu bir sürüm. Şifreleme cüzdanı işlevselliğini Ethereum Web3 API ile birleştirdi ve kullanımı oldukça kolay. Tarayıcı şu an yeni kullanıcılar için özel beta aşamasında. Geliştiriciler test aşamasını tamamlandıktan sonra, tüm dünyada kullanmaya başlayabileceksiniz.”

Bu yeni güncelleme ile kullanıcılar artık kripto para biriminde ödeme alma ve ödeme yapma işlemlerinde yeni bir web tarayıcısı açmadan ve ayrı bir uzantı indirmesine gerek kalmadan işlemlerini kolaylıkla gerçekleştirebilecekler. Bununla birlikte yeni sürüm ile artık, mobil cihazlarındaki tarayıcılara geçişi doğrudan gerçekleştirilebilecek. Hamel konuşmalarına şu şekilde devam etti:

“Biz günümüzün web hizmetlerinin, geleceğin merkezi olmayan ağları için ara yüz oluşturacağına inanıyoruz. Web 3.0 ile geleceğin internetini daha erişilebilir hale getirmek için katkıda bulunmak istiyoruz. Bu konuda öncelikli temennimiz kripto para sektöründeki korsanlarının spekülasyonlarının önüne geçmek. Daha sonra kullanıcılarımızın günlük hayatında gerçekleştireceği ödemeler ve işlemler için kullanıma geçişi hızlandırmak.”

Web 3.0 Güncellemesi

Web 3.0 terim olarak, çeşitli veri tabanları ve denklerin ağlarını birbirine bağlayan Ethereum blok zinciri altyapıysa oluşturulmuş bir internet vizyonunu kapsıyor. Daha önceki yıllarda WeiFund gibi bazı uygulamalar, gömülü cüzdanlarla donatılmış Web3.0 özellikli tarayıcılarla birlikte kullanılmak üzere geliştirilmişti. Burada Opera şirket olarak, kullanıcılar için Web3.0 giriş bariyerini düşürmeyi ve dApps ve kripto para piyasasına girmek isteyenler için bir yol sunmayı planlıyor.

Uygulamanın beta sürümü ilk aşamada öncelikle ETH, ERC 721 ve ERC 20 jetonları kullanıcılara otomatik olarak sunacak. Fakat şu an test aşamasında olan ve geliştiriciler tarafından test edilen sürüm, ilerleyen süreçlerde toplumun nasıl tepki verdiğine göre tabi ki değişiklik gösterebilir. Bu süreçte olumlu gelişmeler olduğu taktirde şirket diğer altcoinleri de desteklemeyi planlanıyor.

 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir