Ana Sayfa > Haber > PayPal’dan Bitcoin’e Destek Açıklaması

PayPal’dan Bitcoin’e Destek Açıklaması

PayPal’ın CFO’su John Rainey, CNBC’de katıldığı Mad Money programında Bitcoin ve kripto para dünyasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

PayPal’ın CFO’su John Rainey, CNBC’de katıldığı Mad Money programında Bitcoin ve kripto para dünyasına ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Rainey, bir satıcının %10 kar ile sattığı maldan elde ettiği karın bir gün sonra %15 olabileceği gibi eriyip gidebileceğini söyledi. Bitcoin değerinin çok değişken olması sebebiyle hala güven kazanmakta zorlanıyor.

PayPal 2015 yılından beri Braintree ödeme yöntemi ile Bitcoin kabul ediyor. Braintree her transfer işleminden %2.9 ve 0,30$ transfer ücreti alıyor. Ancak Bitcoin’in Lightning Ağı tüm bu tartışmaları bitirecek gibi gözüküyor. Transferlerin anında ve çok düşük ücretler ile gerçekleştirilmesi Bitcoin’in elini güçlendiriyor. Lightning’in toplam ağ kapasitesi 170,000$’ın biraz altında.

Rainey’nin açıklamalarına PayPal, Bitcoin’den vazgeçecekmiş gibi gözükmüyor. Rainey yaptığı açıklamada şu anda ticaret ile uğraşan kişilerin Bitcoin’e pek ilgi göstermediğini ancak gelecekte Bitcoin stabil olursa PayPal’ın kesinlikle destekleyeceğini belirtti.

Bitcoinist

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir