Ana Sayfa > Haber > Pundi X’in POS Cihazı, Pundi XPOS’a Verge’den Destek

Pundi X’in POS Cihazı, Pundi XPOS’a Verge’den Destek

Pundi X POS'a Verge desteği geldiği duyuruldu.

Bugün, Pundi X’in ekosistemi içerisinde yer alan POS cihazı Pundi XPOS’a Verge desteği geldiği duyuruldu. Artık Pundi XPOS bulunan mağazalarda müşteriler, Verge ile alışveriş yapabilecek.

Bu duyuru ile beraber Pundi XPOS’un desteklediği kripto para birimi sayısı da 10’un üzerine çıkmış oldu. Pundi X, kendi POS cihazlarının kullanımını daha yaygın hale getirmek için yeni kripto para birimlerini desteklemenin yollarını arıyor. 

Pundi XPOS ile alışveriş yapan kullanıcılar, yaptıkları alışverişin değerini hem resmi para hem de kripto para cinsinden görebiliyorlar. Bu şekilde aldıkları hizmetin tam karşılığını ödeyebiliyorlar. POS cihazının Alipay, Pundi Pundi ve WeChat Pay gibi ödeme yöntemlerini desteklemesinden dolayı kripto para birimi ile resmi para arasında kolay bir şekilde bağ kurulabiliyor. Verge, desteği Pundi XPOS ile beraber şirketin mobil uygulamasına ve fiziksel kartına da gelmiş oldu. 

__________________________________________________________

Pundi X Hakkında Merak Edilenler, Pundi X Nedir?

____________________________________________________________________________________________

Pundi X İşlem Alanını Genişletmeye Devam Ediyor

Merkezi Endonezya’nın Jakarta Raya şehrinde bulunan Pundi X’in Londra, Taipei, Shenzhen ve Singapur gibi şehirlerinde ofisleri bulunuyor. Şirket 150’den fazla çalışana sahip ve bunların yarısından fazlası AR-GE bölümünde çalışıyor. Pundi X’in Verge’ün dışında Bitcoin, Ethereum, NEM, QTUM, Achain ve Zcash gibi birçok kripto para birimini de destekliyor. Şirket geçtiğimiz günlerde 1 Ağustos tarihinden itibaren İngiltere, İsviçre, Kore, Hong Kong, Singapur, Endonezya ve Brezilya’da 5.000 Pundi XPOS dağıtacağını duyurmuştu. Bu sayede kullanıcılar Pundi XPOS cihazının bulunduğu mağazalardan Pundi XPASS kartları ya da akıllı telefonlarında bulunan kripto para cüzdanlarının QR kodları ile alışveriş yapabilecek.

Pundi X, POS cihazı ile beraber kripto para kullanıcılarının üç temel sorununa çözüm getirmeyi hedefliyor. Pundi XPOS ile kullanıcılar daha kolay kripto para satın alacak, alışverişlerini kripto para ile yapabilecek ve kripto paraların, resmi para birimleri ile entegrasyonu sağlanmış olacak. Tek bir POS cihazı ile hem kripto para, hem de resmi para birimi ile ödeme yapmak mümkün oluyor. Şirket Pundi XPOS cihazından sonra taşınabilir POS cihazı XPOS Handy ve daha büyük bir boyuta sahip olan XPOS Desk üzerinde çalışıyor. Bu iki cihazın en büyük özelliği ise Pundi XPOS’da bulunmayan Visa ve Master Card desteği ile beraber Apple Pay ve Samsung Pay desteklerinin de bulunması. Ancak bu cihazların ne zaman piyasaya çıkacağı ise henüz bilinmiyor. 

Medium

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir