Ana Sayfa > Haber > Randi Zuckerberg Huobi Chain Danışma Kurulunda Yer Aldı

Randi Zuckerberg Huobi Chain Danışma Kurulunda Yer Aldı

Huobi, açıkladığı yeni danışma kurulundaki büyük isimlerle beraber büyümeye devam ettiğini ortaya koyuyor. Şirketin yeni danışma kurulunda Zuckerberg Media’nın kurucusu ve CEO’su, Facebook’un eski yöneticisi ve Mark Zuckerberg’in kız kardeşi Randi Zuckerberg de yer alıyor.

Danışma kurulunda diğer yedi kişiyle beraber yer alan Randi Zuckerberg artık Huobi’nin geleceğine yön veren isimlerden birisi. Danışma kurulu, dijital değerlerin ticaretinin yapıldığı platformun geleceğine yönelik önemli kararlar alıyor ve tavsiye veriyor. Huobi Chain Expert Advisory Committee adıyla bu komite aynı zamanda Huobi Chain Superhero Program’ın seçiminde de söz sahibi. Bu program yakın geçmişte Huobi’nin halka açık Blockchain’in gelişiminde topluluğun daha fazla katılımda bulunması için uygulamaya kondu. Kurul platformun gelişimine yönelik tavsiyelerin yanı sıra hukuki uygulamalar açısından da bir konsey görevi görüyor. 

Kurulda Ünlü İsimler Yer Alıyor

Coindoo’nun yaptığı habere göre Huobi’nin danışma kurulunda Randi Zuckerberg’ün dışında başka ünlü isimler de yer alıyor. Komitede Zuckerberg’ün dışında kripto para dünyasının ünlü isimlerinden Jeffrey Wernick ve dünyanın en büyük madencilik şirketlerinden birisi olan Bitmain’in CEO’su Jihan Wu yer alıyor. Randi Zuckerberg her ne kadar Facebook’ta daha önce basın sözcüsü ve pazarlama yöneticisi gibi görevlerde yer alsa da artık Facebook’ta aktif bir görevde değil. Ancak bu Facebook’un kripto teknolojilere ve Blockchain’e karşı ilgisiz olduğunu göstermiyor. 

Bu yılın mayıs ayında sosyal medya devi dağınık yapıdaki ledger teknolojilerini araştırmak için blockchain bölümü kurdu. Bu bölüm aynı zamanda platformda var olan mevcut problemleri de çözmeye yönelik çalışmalar yapıyor. Bu bölümün kurulması sosyal medya devinin Stellar blockchainin de bir çatallanma oluşturacağına dair dedikoduları da beraberinde getirmişti. Ancak Facebook, daha sonra böyle bir ilgisi bulunmadığını ve Stellar Blockchain’i ya da Stellar ile herhangi bir ilişkisinin bulunmadığını duyurdu. 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir