Ana Sayfa > Haber > Ripple Çin’deki Operasyonlarını Büyütmenin Yollarını Arıyor

Ripple Çin’deki Operasyonlarını Büyütmenin Yollarını Arıyor

Ripple'ın Çin'e yönelik planları, kripto parayı çok daha önemli yerlere getirebilir.

Ripple (XPR), kripto para dünyasının en çok konuşulan kripto paralarından bir tanesi. Hem işletme felsefesi hem de Blockchain çözümlerinin arkasındaki programlama yapısı onu diğer kripto paralardan ayırıyor. Ayrıca şirket yaptığı atılımlar ile pazar büyüklüğü açısından XPR’ın en büyük üçüncü kripto parası haline gelmesini sağladı. Şirketin, finansal alanda hizmet veren diğer büyük şirketler ile iş birliği yapması Ripple’ın daha da popüler hale gelmesini sağlıyor. Şirket birçok ödeme hizmeti sunan firma ve banka ile ortaklık yapıyor. 

Bu yıl başında Ripple Inc., Hong-Kong merkezli finansal servisler firması LianLian International isimli firma ile önemli bir iş birliğine gitti. LianLian International bu anlaşma ile uluslararası para sisteminde XPR’ı kullanmaya başladı. Bu anlaşma ile beraber şirket Asya marketindeki etkinliğini önemli ölçüde arttırmayı başardı. Ancak Ripple’ın, Asya pazarına yönelik operasyonları bununla sınırlı kalacak gibi gözükmüyor. XPR’ın yöneticisi, CNBC’ye verdiği röportajda, Ripple’ın geleceğine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Şirket özellikle Çin’deki etkinliğini arttıracak gibi gözüküyor. 

Jeremy Light, yaptığı açıklamada Çin’in oldukça ilginç bir pazar olduğunu ve önemli bir hedef olduğunu belirtti. Ripple’ın başkan yardımcısı, Çin’in ilgi çekici olduğunu ve büyük bir potansiyel barındırdığını belirtti. 

Çin Zorlu Bir Pazar

Geçen yıl dolandırıcılığın artması nedeniyle Çin, ICO’ları yasakladı. Girişimlerin ve işletmelerin finansal olmayan mekanizmaları kullanması dikkatlerin ICO’ların üzerine çekilmesine neden oldu. Şu anda XPR, dünyada neredeyse yüzden fazla finansal kurum ile ilişki içerisinde. Bunların birçoğu da Çin’de bulunuyor. Bu firmaların arasında Santander, UniCredit, UBS, Western Union ve Standart Chartered yer alıyor. 

Çin, XPR gibi blockchain hizmetlerinin kullanımlarının düşük olduğu bir ülke. Ancak ödeme platformları açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden bir tanesi. Alipay ve WeChat gibi büyük firmalar, Çin’in ödeme yöntemi pazarının büyük bir çoğunluğunu elinde bulunduruyor. Çin’in finansal pazarında anahtar rol oynamak aynı zamanda XRP’nin Çin’de daha popüler hale gelmesini sağlayacak. XPR’ın henüz Çin pazarına yönelik ne gibi planları olduğu bilinmiyor ancak XPR’ın geliştirici ekibi, herhangi bir iş birliğinde sona gelmeden herhangi bir açıklama yapmamasıyla biliniyor. Şu anda Ripple’ın toplam pazar büyüklüğü 13.532.272.192$ ya da 2.083.326 BTC. Ripple bu aralar 0.343699$ seviyelerinden işlem görüyor. 

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir