Ana Sayfa > Haber > Ripple Swell 2018 Öncesi Yeni Sınır Ötesi Ödeme Özelliğini Başlattı

Ripple Swell 2018 Öncesi Yeni Sınır Ötesi Ödeme Özelliğini Başlattı

Ripple Swell 2018 Öncesi Yeni Sınır Ötesi Ödeme Özelliğini Başlattı

Ripple, şirketin San Francisco’daki Swell 2018 konferansı öncesinde bankalar ve finans kurumları için geniş ve yeni bir özellik başlattı. Ripple’ın bu yeni teknolojisi “Multi-Hop” olarak adlandırılıyor ve Ripple’ın blok zincirini kullanan firmaların diğer firmalar adına ödeme yapmak için kullanılmasına izin veriyor. Sian Commercial Bank (SCB) teknolojiyi benimseyen ilk şirket olarak ürünü kullanmaya başladı.

Ripple’dan Swell 2018 Öncesi Yeni Sınır Ötesi Ödeme Sistemi

Ripple Swell 2018 konferansı öncesi tüm dünyanın merakla beklediği yeni bir sınır ötesi ödeme özelliğini başlattı. Konferansa önemli bir yenilikle giren Ripple yeni ödeme sistemi ile oldukça hızlı ve düşük ücretlerle sınır ötesi ödemeler gerçekleştirileceğinin müjdesini verdi. Ripple sınır ötesi ödemelerde çoğu kurumun oldukça verimsiz olduğunu bunun yanı sıra yüksek ücretlerle karşılaşıldığına vurgu yaparak yeni sistemin önemini vurguladı. Bu sistem ile birden fazla para değişimi yapılmaya gerek kalmadan ve ek ücretler ödemek zorunda olmadan Asya ülkeleri ile para ticareti gerçekleştirilecek. Demokratik olmayan sistemi daha eşit bir hale getirdiğini ve ödemeleri kolaylaştırdığını belirten Ripple bu sistemin kullanıcının yararına olacak şekilde işleyeceğini vurguladı.

Multi-Hop Asya Kıtasına Ödeme Yapabilecek

Ripple daha küçük finansal kuruluşların nakit sorununa ve düşük ücretleri arttırmasına yardımcı olmak için bu teknolojik geliştirmeyi tasarladı. Ripple Multi-Hop ile ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Küresel nakit paranın verimsiz yönetimi, tüm dünyadaki bölgelerde sınır ötesi ödemeler için uzun zamandır bir engel oluşturuyor. Ancak bu sorun özellikle muhabir bankacılık tarafından büyük ölçüde hizmet dışı bırakılan Güney Doğu Asya Ülkeleri Birliği (ASEAN) bölgesinde öne çıkıyor. Sonuç olarak bu ülkelerdeki sınır ötesi ödemeler verimsiz ve yüksek ücretlerle karşılanıyor.

Multi-Hop ile finans kurumları birden fazla kez para değişimi yapmadan ve ağır ücretler ekleyerek bölgeye yerleşip ödeme yapabilen doğrudan SCB’ye bağlanabilir. Sonuç ise ASEAN bölgesinin içine ve dışına kesintisiz bir ödeme deneyimi. Daha önce ASEAN’a ödeme yapma kapasitesine sahip olmayan daha küçük çaptaki finansal kuruluşlar için multi-hop bu işi kolaylaştıracaktır. Multi-hop ödeme boyutuna ya da finansal kurumun nakit havuzuna bakmadan bu ülkelere erişimi demoktarikleştirecek ve ödemeleri kolaylaştıracaktır.”

Bu gelişmelerin yanı sıra Ripple San Fransisco’da gerçekleşecek yıllık kripto konferansı için hazırlıklarını tamamladı ve konferans başladı. Swell 2018 açılış konuşmasını Bill Clinton yaptı ve konferans Pazartesi günü saat 11.00’de resmi olarak başlamış oldu. Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse saat 13.00’da konuşmasını yapacak. Ripple’ın oldukça uzun bir konuşmacı listesi var. swell.ripple.com üzerinden yayınlanan konuşmacı listesini saatleriyle birlikte ve güncel gündemi takip edebilirsiniz. Konferans 1-2 Ekim 2018 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Ripple kripto para birimleri arasında oldukça iddialı bir yere sahip. Şu an en iyi üçüncü kripto para birimi olarak değerlendiriliyor fakat yakın zamanda Ethereum’un önüne geçerek ikinci sırayı almıştı. Ethereum’un yeniden değer kazanması sonrası tekrar üçüncü sırada yer edindi.

dailyhodl

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir