Ana Sayfa > Haber > Ripple Yeni Bir İş Modeli Duyurdu

Ripple Yeni Bir İş Modeli Duyurdu

Ripple’ın sunduğu çözümler birçok firma tarafından ürünleri daha çekici ve mevcut hizmetleri daha yararlı hale getirmek için deneniyor. Bu çözümler hala deneme sürecinde olsa da aslında her biri bir kazanç çünkü bu testler beklenenden fazlasını veriyor.

Ripple’ın sunduğu çözümler birçok firma tarafından ürünleri daha çekici ve mevcut hizmetleri daha yararlı hale getirmek için deneniyor. Bu çözümler hala deneme sürecinde olsa da aslında her biri bir kazanç çünkü bu testler beklenenden fazlasını veriyor.

xVia, xRapid ve xCurrent gibi ürünler son derece güvenilir ve fonksiyonel. En büyük artılarından birisi ise banka ya da diğer finans kuruluşlarının kullandığı teknolojilerden çok daha iyi bir teknoloji. Örneğin Mitsubishi Corporation yaptığı açıklamada uluslararası transferlerin bu ürünler ile problemsiz bir şekilde gerçekleştiğini duyurdu.

İşbirliklerini göz önüne aldığımızda Ripple’ın asıl etki noktalarının uzun vadeli olduğunu görebiliyoruz. Bu da hem ağın hem de platformun ne kadar güvenilir olduğunu gösteriyor. Mitsubishi Corporation ve Standard Chartered dünyanın önde gelen şirketleri arasında yer alıyor ve mali kaynaklarının büyüklüğü baş döndürücü. Bu şirketler eğer pilot çalışmalarından sonra Ripple kullanmaya devam ederlerse bu önemli bir gelişme demektir.

Diğer taraftan Ripple’ın CTO’su Steafan Thomas kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Ripple’ın yeni bir girişim kuracağını duyurdu. Coil adı verilen girişim interledger ve XRP üzerinden mikroödemelerin gerçekleştirilebilmesini sağlayan uygulamalar geliştirecek. Coil’in ne zaman faaliyete geçeceğine dair bir bilgi verilmedi ancak bunun kısa süre içerisinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Bugüne kadar kripto para dünyasında fiyatlar, söylentiler yüzünden inanılmaz yükselişler gösterdi. Ancak bir tanesi büyük sürpriz oldu. 3 yıl içerisinde 1 XRP’nin fiyatı 334,47$’a yükseldi. Görünmez bir merdiveni tırmanmakta olan değer ile beraber platformda SWIFT sisteminin yerini alma hedefine ulaştı. SWIFT’in müşteri deneyiminin çok kötü olduğu bilinen birşey. Transfer başına komisyon ücretleri çok yüksek ve bir problemin giderilmesi çok uzun sürebiliyor. Eğer bu problemleri çözen bir platform ortaya çıkarsa muhtemelen finansal kuruluşların tercihi olacak ve bu Ripple olursa XRP’nin fiyatı daha da artacak.

EthereumWorld

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir