Ana Sayfa > Haber > Rus Kripto Para Yatırımcısı Evinde Ölü Bulundu

Rus Kripto Para Yatırımcısı Evinde Ölü Bulundu

Rus Kripto Para Yatırımcısı Evinde Ölü Bulundu

Rus kripto para yatırımcısı ve internet yatırımcısı Pavel Nyashin, yerel medyanın haberine göre St. Petersburg’daki evinde ölü bulundu.

23 yaşındaki Pavel Nyashin, Ocak ayında Leningrad Oblast’taki evinde saldırıya uğramıştı. Nyashin’in kripto paradan önemli miktarda gelir elde etmişti. Maskeli saldırganlar Nyashin’i evinde dövmüş ve 425.000$ değerinde nakit parasını çalmıştı.

Bu saldırıdan sonra Nyashin, St. Petersburg’da yaşayan annesinin yanına taşınan Nyashin bugün annesinin evinde ölü bulundu. Nyashin’in kripto para üzerine yayınlar yaptığı popüler YouTube hesabında son üç aydır herhangi bir video yayınlanmadı. Nyashin’in ölümü üzerine polis soruşturma başlattı.

Şubat ayında, PRISM isimli kripto paranın geliştiricisi Yury Mayorov, Moskova’da kaçırılmıştı ve yaklaşık 3 milyon$ değerinde 300 Bitcoin’i çalınmıştı. Bunların yanında Mayorov’un 20.000$ nakit parası ve üç iPhone’u da çalınanlar arasında yer alıyordu.

CoinTelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir