Ana Sayfa > Haber > Rusya’nın En Büyük Bankası İlk Resmi ICO’yu Deneyecek

Rusya’nın En Büyük Bankası İlk Resmi ICO’yu Deneyecek

Rusya'nın En Büyük Bankası İlk Resmi ICO'yu Deneyecek

Rus bankası Sberbank CIB ve National Settlement Depository (Ulusal Uzlaşma Mevduatı)(NRD), ülkenin ilk resmi dijital para arzını (ICO), bugün yani 24 Mayıs’ta, Rusya’nın düzenleyici kum havuzunda olan ForkLog raporlarını kullanarak deneyecek.

Ülkenin en büyük bankalarından biri olan Sberbank CIB ve Moskova Menkul Kıymetler Borsası Grubu’nun bir üyesi olan NDR, 2018 yazında projeyi başlatabilmek için, Rus Merkez Bankası ile planlarını tamamlamaya çalışıyorlar. 

Sberbank CIB’nin başkanı İgor Bulantsev, bu hamlenin Rus müşteriler tarafından oldukça “umut verici” olarak değerlendirildiğini ve banka müşterilerinin çoğunun bu yeni para toplama yöntemiyle ilgilendiklerini belirtti. 

Deneysel ICO gelirlerinin, Moskova’daki en büyük ticari konferans salonunu işleten bir şirket olan Level One tarafından, yeni belirtilmiş çevrimiçi hizmetlerin başlatılması için kullanılacağı bildirildi.

NRD, yerel medya platformu Vedomosti’ye projenin simgelerinin sadece ruble için satılacağını ve yalnızca “nitelikli” yatırımcılara açık olacağını söyledi.

Rusya Merkez Bankası, 2018 Nisan ayı ortalarında düzenleyici kum havuzunu piyasaya çıkardığını açıklamıştı. Bununla birlikte Rus şirketlerin iç hukuk kurallarını ihlal etmeden ve bu riski taşımadan yeni teknolojilerini test etme sanşı vermişti. 

AddCapital yatırım firması yeni deneyle ilgili Vedemosti’ye şu demeci verdi:

“Yeni deneysel ICO, dijital belirteçlerin ve Blockchain’in gelecekteki uygulamasının yasal tarafın anlaması konusunda gerçek bir deneyim vaadediyor.”

cointelegraph

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir