Ana Sayfa > Haber > Samsung: Akıllı Telefonlar Kripto Paralar İçin En Güvenilir Araçlar

Samsung: Akıllı Telefonlar Kripto Paralar İçin En Güvenilir Araçlar

Samsung Akıllı Telefonlar Kripto Paralar İçin En Güvenilir Araçlar

Elektronik cihaz üreticisi Samsung, akıllı telefonların kripto para birimleri ve blok zincir teknolojisi için en iyi güvenliğe sahip olduğunu düşünüyor. Kripto para ve blok zincir piyasasında yaşanan siber saldırılar sonrası yaklaşık 761 milyon dolar para çalınmıştı. Bu, kripto sektörü için çok ciddi bir miktar. Uzmanlar bunun önüne geçmek için teknolojinin her türlü yeniliğini kullanıyorlar, fakat yine de tam anlamıyla yaşanan bu siber saldırıların önüne geçilemiyor.

Elektronik cihaz üretiminin tüm dünyada önde gelen temsilcisi Samsung, kripto para birimleri için en uygun güvenliğe sahip cihazların akıllı telefonlar olduğunu söylüyor. Samsung konuyla ilgili Temmuz ayında Insights platformunda bir blogda görüşlerini dile getirdi. Blog yazısında açıkça dile getirilen konu, akıllı telefonların Blockchain ve kripto para birimleri için en iyi güvenliğe sahip olduğu.

Samsung: Akıllı Telefonlar Blockchain ve Kripto Paralar İçin En Güvenilir Araçlar

Bununla birlikte sadece Samsung’un değil, diğer uzmanların da görüşleri alındığında, akıllı telefonların gerçekten kısa vadede bir çözüm olarak kullanılabileceği yönünde ortak bir görüş bulunduğunu görüyoruz. Tüm bunların yanında sanal para birimlerinin depolanmasıyla ilgili oluşabilecek tüm risklerden akıllı telefonlar ile tamamen kurtulmanın mümkün olmadığı da ekleniyor. Uzmanlar şu anki teknolojide, sadece diğer cihazlara oranla en güvenilir araç olarak akıllı telefonları işaret ediyor.

Samsung’un paylaştığı makalenin yazarı Joel Snyder bu konudaki görüşlerini dile getirdi. Samsung’un telefonlarının da aralarında bulunduğu akıllı telefonların Güvenilir Uygulama Ortamları (TEE) ile donatıldığından bu yana kripto varlıkların depolanması için en güvenilir araç olduklarını belirtti:

“Güvenilir Uygulama Ortamları (TEE), kendi hafızası ve sürekli depolanmasıyla cihazın geri kalan araçlarından tamamen izole edilmiş ayrı bir yürütme ortamıdır. Android işletim sistemi tamamen tehlikede olsa bile Güvenilir Uygulama Ortamları’na erişemiyor. Ona erişimin tek yolu sistemde çalışan ve küçük uygulamaları destekleyen bir API yardımı.”

Bununla birlikte Syndet anahtarların yönetimi için güvenilir bir şekilde yazılmış bir cüzdanın da buradaki güvenliğinin oldukça üst düzey olduğunu belirtiyor:

“Özel anahtarlar Güvenilir Uygulama Ortamlarında (TEE) bulunuyorsa ve yalnızca bir güven sistemiyle erişilebiliyorsa kötü amaçlı yazılımların anahtarı doğrudan çıkarması mümkün değil. Üstelik Samsung Knox gibi normal Android özelliklerin TEE’ye ek koruma sağlayan platformları sayesinde tuşlar normalden daha iyi korunur hale gelir.”

Bu sistem akıllı telefonları dizüstü bilgisayarlardan ayırt etmek için bir zemin görevi görüyor. TEE’ye sahip olmayan araçların cüzdan yazılımı, kötü amaçlı yazılımlara karşı daha savunmasızdır. Tabi TEE tarafından sağlanan yüksek güvenliğe rağmen akıllı telefonlar kötü amaçlı yazılımlara karşı yüzde yüz dirençlidir diyemeyiz. Bir Bitcoin geliştiricisi olan Jameson Lopp konuyla ilgili düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

“Özel anahtarların daha iyi korunmasından dolayı TEE’ye sahip olmak TEE’ye sahip olmamaktan kesinlikle daha iyi.”

BCFocus

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir