Ana Sayfa > Haber > SEC, Disney ve PayPal ile Bağlantılı Olduğunu İddia Eden ICO Kurucusu Hakkında Soruşturma Başlattı

SEC, Disney ve PayPal ile Bağlantılı Olduğunu İddia Eden ICO Kurucusu Hakkında Soruşturma Başlattı

SEC, Disney ve PayPal ile Bağlantılı Olduğunu İddia Eden ICO Kurucusu Hakkında Soruşturma Başlattı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), bir şirket ve başkanını, bir para arzı (ICO) yoluyla finansman sağlamak için dolandırıcılık yaptığı iddiasıyla suçladı.

Michael Stollery’nin şirketi Titanium Blockchain Infrastructure Services Inc. SEC’in bir milyon dolarlık token satışıyla bağlantılı olarak antrivirüs ve kayıt hükümlerini ihlal ettiği gerekçesiyle suçlandı. Ayrıca Stollery, Paypal ve Disney gibi şirketlerle ilişkili olduğu konusunda yalan söylemiş. Bununla birlikte birçok kurumsal şirket ile de ortak çalıştıklarını iddia ederek sahte belgelerle internet sayfasında yayınlamış.

SEC’e göre, ABD Menkul Kıymetler Düzenleyici yetkilileri, bir acil durum olarak 21 milyon dolara kadar yükselen token satışı ile ilgili bir denetçinin atanmasını istedi. SEC İcra Bölümünün Siber Birimi başkanı Robert Cohen konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Bu ICO, ticari beklentileri olan yatırımcıları, hayali iddialarla aldatan bir sosyal medya pazarlama şirketi.
Sahte ICO’larla ilgili birden fazla dava söz konusu ve biz yatırımcıları, yatırımlarını değerlendirirken özellikle ihtiyatlı olmaya teşvik ediyoruz.”

Açıklamalara göre, Stollaire ve Titanyum’a yönelik ilk şikayet 22 Mayıs’ta yapıldı. Şikayette ayrıca, EHI Internetwork ve Systems Management Inc. ile Stollery ile bağlantılı bir başka şirket de yer aldı.

coindesk

Coinmoz
Coinmoz; bitcoin, ethereum, kripto para, blockchain, madencilik ve benzeri her konuda bilgiye, haberlere ulaşabileceğiniz bağımsız bir platformdur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir